علی لاریجانی: اگر کشورهای همسایه وارد ائتلاف با آمریکا شوند باید هزینه آن را بدهند

By | ۱۳۹۸-۰۴-۱۱

علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران، می‌گوید اگر کشورهای همسایه علیه جمهوری اسلامی با آمریکا ائتلاف کنند، «باید هزینه آن را بدهند».

به گزارش خبرگزاری رسمی ایرنا، وی گفت که آمریکا «نتوانست» علیه جمهوری اسلامی ائتلاف ایجاد کند، چرا که کشورهای همسایه ایران «می‌دانند که اگر وارد ائتلاف شوند باید هزینه آن را بدهند».

مقامات جمهوری اسلامی پیش از این بارها تاکید کرده‌اند که در صورت حمله آمریکا به ایران، اسرائیل و دیگر هم‌پیمانان آمریکا در منطقه را هدف قرار خواهند داد.

سخنان آقای لاریجانی در حالی بیان شده که عربستان سعودی،امارات متحده عربی و برخی از دیگر کشورهای منطقه از سیاست‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، علیه جمهوری اسلامی حمایت می‌کنند.

عرستان سعودی همچنین از منتقدان توافق برجام بود.

آقای لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: «تأسف می‌خورم که اخیراً آقای ترامپ رهبری را تحریم کردند، تحریم بکنید! ایشان چه چیزی دارد که شما تحریمش کنید.»

ایالات متحده آمریکا در واکنش به سرنگونی پهپاد این کشور بر فراز تنگه هرمز، با امضای یک فرمان اجرایی اعلام کرد که واشینگتن «تحریم‌های سختی» علیه آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران و منصوبان او وضع می‌کند.