حمله پهپادی سپاه پاسداران به پایگاه‌های حزب دموکرات کردستان ایران

By | ۱۳۹۹-۰۵-۱۴

حزب دموکرات کردستان ایران از حملات پهپادی سپاه پاسداران علیه پایگاه‌های این حزب خبر داده است. مسئول کمیته این حزب در فرانسه به دویچه‌وله فارسی گفت پیشمرگه‌های این حزب در حملات سپاه تلفات جانی نداشته‌اند.

حزب دموکرات کردستان ایران روز دوشنبه ۱۳ خرداد (سوم اوت) با انتشار یک خبر “فوری” در توییتر اعلام کرد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با پهپاد و موشک به مناطق کوهستانی در نواحی مرزی کردستان که پایگاه‌های نیروهای پیشمرگه این حزب مستقر هستند، حمله کرده است.

پیشمرگه‌های حزب دمکرات کردستان ایران

“کوردستان میدیا”، ارگان مرکزی حزب دموکرات کردستان ایران هم در این باره نوشته است که نیروهای پیشمرگه کردستان با خسارت جانی روبرو نبوده و تنها به یکی از مقرهای نیروی پیشمرگه خسارت مالی وارد آمده است.

خبات قربانی‌اقدم، مسئول کمیته حزب دموکرات کردستان ایران در فرانسه که فیلم حملات سپاه پاسداران را در حساب کاربری خود در شبکه توییترمنتشر کرده به دویچه وله فارسی گفت: «جمهوری اسلامی ایران مقر و پایگاه‌های ما را در عمق خاک عراق بارها بمباران کرده است. سال ۲۰۱۶ وقتی “راسان”، مبارزه ما علنا شروع شد پیشمرگه‌های کردستان ایران بین مرز کردستان عراق و کردستان ایران مستقر شدند و تعداد زیادی از نیروهای ما در نتیجه بماران‌های ایران جان خود را از دست دادند».

خبات قربانی‌اقدام در ادامه افزود: «ایران سال پیش با موشک‌های دوربرد مقر حزب دمکرات کردستان ایران را بمباران کرده است. در ادامه این رشته حملات روز دوشنبه ۱۳ مرداد هم مقر پیشمرگه‌ها را مورد حمله قرار داده که فقط خسارت مالی داشته است».

به گقته مسئول کمتیه حزب دموکرات کردستان ایران در فرانسه حملات پهپادی سپاه پاسداران در منتهی الیه خط صفر مرزی بین کردستان ایران و کردستان عراق در مناطق شمالی نزدیکی‌های حاجی عمران و دیانا اتفاق افتاده است.

مقامات جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران برخلاف حملات قبلی این بار درباره حملات روز دوشنبه ۱۳ مرداد (۳ اوت) به مقر پیشمرگه‌های حزب دموکرات کردستان ایران رسما اظهار نظر نکرده‌اند.

به گفته ناظران حملات پهپادی و توپخانه‌ای جمهوری اسلامی ایران علیه حزب دموکرات کردستان ایران زمانی تشدید پیدا کرد که این حزب در اواسط سال ۲۰۱۶ از کمپین جدیدی به نام “راسان” خبر داد که مترادف “دوباره برخاستن” است.

این حزب در بیانیه خود در آن زمان اعلام کرد که پس از سال‌ها فعالیت مدنی، با این هدف که “حاکمیت را ناچار بە تسلیم شدن در مقابل خواست جامعە نماید” به این نتیجه رسیده است که باید از “اشکال گوناگون مبارزه، از جمله مبارزه قهرآمیز” استفاده کند.

حزب دموکرات کردستان ایران تصمیم گرفت “حضور پیشمرگەهای خود را در سطحی وسیع‌تر و در راستای یک تاکتیک دفاعی در بیشتر نقاط خاک کردستان ایران افزایش دهد”.

سپاه پاسداران نیز متقابلا حملات پهپادی و توپخانه‌ای خود را علیه پایگاه‌های این حزب افزایش داده است.
دویچه وله:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *