مرگ ماهی‌ها در رودخانه قره‌سو کرمانشاه در جمهوری مرگ و نابودی اسلامی

By | ۱۳۹۹-۰۵-۱۴

براساس گفته محلی ها آب رودخانه قره‌سو از حوالی سراب روانسر تنها دو روز در هفته در بستر آن جاری است و در بقیه روزهای هفته به یک کانال فرعی هدایت می‌شود.

اینکار موجب خشکیدن بستر رودخانه، مرگ هزاران ماهی‌ و واردآمدن خسارات فراوان به کشاورزان شده‌است. آلودگی صنعتی، پساب انسانی و یا ورود سم به داخل آب می‌تواند دلیل مرگ و میر ماهی‌ها در رودخانه‌های قره سو باشد.

حجم پساب ورودی به رودخانه به حدی زیاد است که منجر به تغییر رنگ رودخانه شده است.

فریدون یاوری در خصوص علت احتمالی مرگ ماهی‌ها هم گفت: این اتفاق در رودخانه‌های دیگر در سال‌های گذشته پیش آمده و در رودخانه قره‌سو هم علت مرگ ماهی‌ها می‌تواند ناشی از ورود فاضلاب انسانی، فاضلاب صنعتی و یا مسمومیت باشد که در دست بررسی است.

تعداد زیادی از ماهی‌های رودخانه قره‌سو شهر کرمانشاه به دلیلی نامعلوم روز گذشته(جمعه) تلف شدند. این تلفات در حد فاصل میدان امام حسین (ع) شروع شده و تا کمی بعد از پل معروف به «لب آب» ادامه داشت.

رودخانه قره‌سو از سراب روانسر سرچشمه می‌گیرد و پس از طی مسافتی حدود ۶۰ کیلومتر وارد شهر کرمانشاه می‌شود و پس از به هم پیوستن با رودخانه گاماسیاب وارد رودخانه سیمره می شود.

مهر و آبان سال ۹۸ نیز ورود پساب یک واحد صنعتی عامل مرگ صد هزار قطعه ماهی در رودخانه «قره‌سو» کرمانشاه شد و امسال هم این موضوع برای بار دیگر تکرار شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *