امام جمعه ای که گفت خیابان‌ها پر از جنیفر لوپز شده: دلار ۵۰ هزار تومانی در راه است

By | ۱۳۹۹-۰۷-۱۲

حجت‌الاسلام محمد جواد باقری، امام جمعه اسالم گیلان که پیش از این ادعا کرده بود خیابان‌های شهرهای ایران به دلیل عدم رعایت حجاب اسلامی پر از جنیفر لوپز شده است، این بار در واکنش به گرانی اقلام غذایی یک زندگی نباتی را پیش چشم مردم قرار داد.

مردم با فتوسنتر تغذیه کنند؟ دلار ۵۰ هزار تومانی در راه است

باقری گفت: اینکه امروز تخم مرغ که ساده‌ترین ماده غذایی مصرفی مردم بود در مدتی کوتاه یکباره ۸۰-۷۰ درصد گران می‌شود و خیلی‌ها دیگر توان تهیه آن را هم ندارند نشان از بی‌برنامگی در کنترل بازار است. مردم دیگر چه کنند؟ مثل گیاهان با فتوسنتز تغذیه کنند؟

***

ایران وایر – «محمد جواد باقری»، امام جمعه اسالم در استان گیلان، گفته مردم منتظر دلار ۵۰ هزار تومانی باشند.

باقری، روز جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۹ ، در خطبه‌های نماز جماعت اسالم ضمن بیان مطلب فوق گفته دولت برنامه‌ای برای کنترل بازار ندارد.

این امام جمعه با اشاره به گرانی مواد غذایی افزوده، «امروز تخم مرغ که ساده ترین ماده غذایی مصرفی مردم بود در مدتی کوتاه یک‌باره تا ۸۰ درصد گران می‌شود و خیلی ها دیگر توان تهیه آن را هم ندارند.»

این روحانی محافظه کار ادامه داده، «مردم دیگر چه کنند؟ مثل گیاهان با فتوسنتز تغذیه کنند؟ آن از وضعیت بورس، آن از وضعیت سکه و طلا و ارز، با این بی‌برنامگی‌ها اقتصادی و عدم توان در کنترل بازار، مردم منتظر دلار پنجاه هزار تومانی باشند.»

گفتنی است در حالی که رشد اقتصادی ایران به دلیل تحریم‌ها و انزوای بین‌المللی در سال‌های گذشته منفی بوده، نیروهای سیاسی نزدیک به بیت رهبری و سپاه پاسداران تلاش می‌کنند تا تورم و رکود اقتصادی را تنها به ناکارآمدی دولت حسن روحانی نسبت بدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *