خرید تبلت دانش‌آموزان با ارثیه پدری معلم خوزستانی

By | ۱۳۹۹-۰۹-۰۲

1 میلیارد و 245 میلیون تومان خرید تبلت برای دانش آموزان محروم، این نوید را دارد که هنوز نسیم انسانیت و عشق در حال وزیدن است.

عصر ایران ؛ کاوه معین‌فر – در مقاله علمی که مجله تخصصی نیو اینگلند ژورنال آف مدیسین/ The New England Journal of Medicine (NEJM) درباره واکسن کوید 19 شرکت مدرنا منتشر کرده است، مشخص شده دالی پارتن موزیسین آمریکایی و ملکه‌ی موسیقی کانتری، ماه آوریل 1 میلیون دلار به این تحقیقات کمک کرده است.

خانم دالی پارتن، خواننده 74 ساله امریکایی که یکی از مشهورترین و محبوب ترین خوانندگان سبک کانتری است، یک میلیون دلار به تحقیقات کرونا در مرکز پزشکی دانشگاه واندربیلت اهدا کرده است و این دانشگاه از مراکز اصلی تحقیقی بوده که به کشف واکسن مدرنا منجر شده است.

انسانیت و مهربانی قصه عجیبی است! شاید تمام آن اتفاق را بتوان در حد یک جمله خبری خلاصه کرد اما تاثیرات آن عمیق‌تر از حرفهاست.

در هفته گذشته خبر معلم خوزستانی که 143 تبلت برای دانش آموزان کم برخوردار، روستایی و حاشیه‌ای خریداری کرده است، از آن اتفاقات جالب و قابل توجه است.

از زمانی که به دلیل شیوع ویروس کرونا آموزش آنلاین به فضای آموزشی کشور اضافه شده است خانواده‌ها ناچار به تهیه تبلت یا یک گوشی هوشمند هستند که بچه‌هایشان بتوانند به شکل جدید ادمه تحصیل دهند. حال اگر خانواده ای توان مالی نداشته باشد معلوم است که بچه‌ آنها از این اتفاق سرخورده و ناراحت خواهد شد، معلم خیر اندیمشکی در یک چنین موقعیتی قرار می‌گیرد و تصمیمش باعث می شود احساس کنیم هنوز انسانیت و مهربانی بخشی از زیبایی‌های جهان باشد.

آقای حسین اسدی معلم خوزستانی و راهبر آموزشی مناطق محروم و عشایری اندیمشک بخش الوار یک میلیارد و ۲۴۵ میلیون تومان ارثیه پدری بهش رسیده و قصد گرفتن یک ماشین داشته است، در گفتگو با یکی از مدیران مدارس قرار شده با یک دختر دانش آموز که مدیر مدرسه فکر می‌کرد دچار افسردگی شده است صحبت کند.

حسین اسدی

حسین اسدی متولد 1349 در روستای «ده جی» است، خوش‌زبان و شوخ‌طبع، گرم و صمیمی، اصالتا از تبار لرهای شمال خوزستان است. خودش 5 فرزند دارد سه دختر و دو پسر: « به همان اندازه که نگران بچه‌های خودم هستم برای دانش‌آموزانم هم نگران و پردغدغه‌ام.»

خودش می‌گوید: «وقتی ارثیه پدری به دستم رسید تصمیم گرفتم یک خودروی شاسی بلند بخرم. اتفاقا تا پای معامله هم رفتم، جای شما خالی یک دور هم با این ماشین زدم! داشتم با دست فرمان خوب این ماشین و رخ زیبایش کیف می‌کردم که یکی از همکاران تماس گرفت و گفت دانش‌آموز کلاس ششمی دارد که به علت نداشتن تبلت به شدت افسرده شده و در کلاس‌های درس شرکت نمی‌کند. این خبر حالم را دگرگون کرد. در گفتگو با این دختر دانش آموز متوجه شدم که به دلیل نداشتن ابزار‌های هوشمند و عقب افتادن از درس دچار عقب ماندگی از تحصیل و در نتیجه افسردگی شده است. به همین دلیل این دانش آموز را به مدرسه دعوت کردم و به او یک تبلت هدیه دادم.

این دختر به قدری از گرفتن چنین هدیه‌ای شادمان و ذوق زده شد که من ماشین را فراموش کردم و تصمیم گرفتم همه پول‌های ارثیه پدری‌ام را برای خرید تبلت و گوشی اختصاص دهم. پس از این تصمیم توانستم 143 تبلت برای دانش آموزان مناطق محروم تهیه کنم و از ترک تحصیل تعدادی از دانش آموزان جلوگیری کنم و قصد دارم تا هفته آینده 200 تبلت دیگر تهیه کنم و مانع ترک تحصیل یا افت تحصیلی دانش آموزان شوم.»

حسین اسدی

اسدی: « کارآسانی نبود. بالاخره در شرایط اقتصادی کنونی این تصمیم من مخالفان زیادی داشت اما همه را متقاعد کردم و امروز از این تصمیم نه‌تنها پشیمان نیستم که باعث آرامشم است. 143 تبلت در یک نوبت و 200 تبلت دیگر در نوبت دوم برای دانش‌آموزان خانواده‌های بی‌بضاعت، بی‌سرپرست و بدسرپرست تهیه کردم و برق شادی را در چشم‌های تک‌تک این بچه‌ها دیدم.»

« وقتی خبر خرید این تبلت‌ها رسانه‌ای شد جمع زیادی از خیرین، سازمان‌های عام‌المنفعه داخلی و حتی جهانی با من تماس گرفتند و خواستند تا به‌عنوان نماینده هدایای آنها را به دانش‌آموزان نیازمند برسانیم.»

نکته جالب توجه این است که این معلم، سال 94 به عنوان معلم نمونه کشوری انتخاب شد و هدیه ریاست جمهوری به مبلغ 21 میلیون و 700 هزار تومان را بین مردم محروم دوکوهه و دانش‌آموزان این منطقه توزیع کرد.

از قدیم گفته‌اند چه بسیار پولدارهایی که ثروتی ندارند و چه بسا آدم‌های ثروتمندی که شاید پول چندانی هم در حساب بانکی آنها نباشد.

داستان مهربانی و انسانیت زیبایی بی حد و مرز را رقم می‌زند حال می‌خواهد آقای اسدی معلم دوست داشتنی خوزستان باشد یا ملکه‌ی موسیقی کانتری دالی پارتن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *