چند استاد دانشگاه هنر تهران به دلیل حمایت از اعتراضات اخراج شدند

By | ۱۴۰۲-۰۱-۱۲

اطلاعات رسیده به رادیو فردا حاکی است که چند استاد دانشگاه هنر تهران به دلیل حمایت از اعتراضات سراسری علیه جمهوری اسلامی از دانشگاه اخراج شدند.

بر اساس این اطلاعات، نام این استادان محمدحسین عماد، حمید شانس، ایمان افسریان، پویا آریان‌پور، بیژن غنچه‌پور و رسول اکبرلو است که در رشته مجسمه‌سازی در این دانشگاه به تدریس می‌پرداختند.

در جریان اعتراضات سراسری ایران، دانشگاه‌های کشور یکی از کانون‌های اصلی اعتراضات بود و بسیاری از دانشجویان بازداشت شدند یا محدودیت‌هایی برای تحصیل آنان به وجود آمد.

دانشجویان مجسمه‌سازی دانشگاه هنر در یک اقدام گروهی اعلام کردند که تا زمانی که دانشجویان بازداشت و یا ممنوع‌الورود هستند، به سر کلاس نخواهند رفت.

تعدادی از استادان مجسمه‌سازی هم با انتشار بیانیه‌ای از این اقدام دانشجویان حمایت و از حضور در کلاس‌ها خودداری کردند.

در ماه‌های اخیر، گزارش‌های متعددی از اخراج یا تعلیق استادان دانشگاه به دلیل همراهی با دانشجویان معترض منتشر شده است، امری که برخی فعالان دانشجویی از آن به عنوان «پاکسازی دانشگاه‌ها» نام برده‌اند.

به عنوان نمونه، در بهمن‌ماه سال گذشته، ۱۲۰ تن از دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه هنر تهران با انتشار نامه‌ای سرگشاده به احکام تعلیق اساتید این دانشگاه اعتراض کردند.

این نامه که خطاب به ریاست دانشگاه هنر نوشته شد از امیر مازیار و کوروش گلناری، اعضای هیئت علمی این دانشگاه، نام برد که در روزهای قبل از آن تعلیق شده بودند.

همچنین شورای صنفی دانشجویان دانشگاه حکیم سبزواری ششم بهمن سال گذشته، در نامه‌ای خطاب به رئیس این دانشگاه، حکم تعلیق حسن باقری‌نیا را «ناعادلانه» عنوان کرد.

همزمان، شورای صنفی دانشگاه‌های کشور نیز از اخراج امیر نیک‌پی، استاد جامعه‌شناسی و انسان‌شناسی دانشگاه بهشتی، خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *