بیست و ششمین هفته تجمع معترضان در زاهدان؛ راهپیمایی در سکوت

By | ۱۴۰۲-۰۱-۱۲

مردم زاهدان امروز ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ برای بیست و ششمین هفته متوالی پس از نماز ظهر تجمع اعتراضی ترتیب دادند. این هفته اما  مردم معترض با درخواست مولوی عبدالحمید به احترام رمضان در سکوت در این تجمع اعتراضی شرکت کردند.

پیش از آغاز تجمع اعتراضی٬ مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان٬ با اشاره به اینکه اجازه نماز دست خداست، گفت: «چه کسی باور می‌کند جمهوری اسلامی نماز و نمازخانه را تعطیل کند؟ مگر نماز خواندن مجوز می‌خواهد؟»

او در ادامه سخنانش گفت: «این مسیری که حکومت می‌رود، من این مسیر را بن‌بست می‌بینم.»

به گفته مولوی عبدالحمید: «دلار هفت تومنی شده پنجاه هزار تومان و همه اقشار و اصناف از معلمان و کارگران تا بازنشستگان پریشان و نگرانند.»

امام جمعه اهل سنت زاهدان در ادامه خطبه‌ها گفت:«این مسئولان توانایی حل مشکلات کشور را ندارند، اگر چه خودشان هم می‌گویند تصمیمات در جایی دیگر گرفته می ‌شود و ما کاره‌ای نیستیم.»

او پیش از این هم به نفوذ نظامی‌ها در مراجع تصمیم گیری اشاره و اعتراض کرده بود.

در پی «اختلال اینترنت»، نماز جمعه زاهدان به صورت زنده در یوتیوب و اینستاگرام پخش نشد.

وب‌سایت نت‌بلاکس که کار شبکه‌های ارتباطی اینترنتی در سراسر جهان را رصد می‌کند نیز تایید کرد که در آستانه نماز جمعه شهر زاهدان اینترنت این شهر قطع شده است.

همزمان حال وش٬ ارگان رسانه‌ای که اخبار نقض حقوق شهروندان بلوچ را پوشش می‌دهد٬ گزارش داد که شامگاه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲، نیروهای نظامی و بسیج در محله های مختلف زاهدان اقدام به بازداشت گسترده شهروندان بلوچ کرده اند.

طبق این گزارش نیروهای نظامی در محله های کریم آباد، جام جم و کشاورز با توقیف خودروها و موتورسیکلت ها اقدام به تفتیش بدنی مردم و سپس بازداشت آنان کرده اند.

از هویت بازداشت شدگان تا این لحظه اطلاعی در دسترس نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *