محمد نجفی، وکیل زندانی: علی خامنه‌ای از نعلین تا عمامه به خون جوانان وطن آغشته شده

By | ۱۴۰۲-۰۳-۰۴

محمد نجفی، وکیل دادگستری، محبوس در زندان‌های جمهوری اسلامی، در یک فایل صوتی که از زندان منتشر کرده، نوشت که علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی «از نعلین تا عمامه به خون جوانان وطن آغشته شده» است.

نجفی در این فایل صوتی که متن آن هم در کانال تلگرام شیرین عبادی، وکیل و برنده جایزه صلح نوبل منتشر شده، به سرکوب خیزش سراسری علیه جمهوری اسلامی اشاره کرده و آورده است: «ملت غارت شده ملت به خون غلتیده ملت خروشیده، این نه اولین بار است نه آخرین بار، بارها به خاک و خونمان کشیده‌اند هر بار خونین‌تر از پار و پیرار، تمام فصل‌ها بر ما خزان و خونین گذشته است.»

او افزود: «به یاد آر! گفتیم این چه برابری است شما در ماه و ملت در چاه؟ گفتند بگو مرگ بر شاه، گفتیم گفته بودید حجاب و عقیده بقیه آزاد است گفت به نیشخند خدعه کردیم، تقیه آزاد است. گفتیم قتل‌های زنجیره‌ای به دستور که بود؟ سعید زینالی چه شد؟ گفت به خنده سید، رییس‌جمهوری تدارکچی شد. گفتیم به ضربدر سکوت بر دهان، رای ما منها شده ز جمع؟ رای ما کجاست؟ به اشارت تیر مستقیم که از پیشانی مصطفی کریم‌بیگی گذشت، گفتند زیر چرخ نیسان سایپاست. گفتیم به جای آب گل می‌آید ز لوله، گرفتندمان به گلوله. گفتیم چرا قیمت بنزین ناگهانی گران شد؟ گفتند به رگبار در نیزار قیمت جان ارزان شد.»

این وکیل دادگستری زندانی با یادآوری دیگر جنایات جمهوری اسلامی ادامه داد: «گفتیم راستی چه شد دولت امید؟ گفتند رُمبید. گفتیم سرمایه و نفت ملت می‌دزدند می‌برند کشتی به کشتی. گفتند موشکافی حجاب زنان گشتی به گشتی. گفتیم مجرم یقه چرک حد می‌خورد، گفتند مختلس یقه سفید بی‌حد می‌خورد. گفتیم امان از این همه فقر و فساد و اعتیاد و اختلاس، گفتند بفرمایید این زندان و این همه شپش و ساس. گفتیم چگونه عقاب انتخاب کنیم از بین شش کرکس آخه سه نقطه، گفتند بنگر به لاشه بو گرفته صندوق پرنده برنده معلوم شده بر هر کس.»

آقای نجفی همچنین نوشت: «آری برای چند صباحی بقا کشتند ما را هم در زمین هم در هوا. شیر خانه و روبه بیرون، انتقام سخت از مردم صاحب خانه گرفت. وقتی نخاله‌ها و پخمه‌ها در مسند امورند، نابغه‌ها و نخبه‌ها فراری یا در زندان و گورند. نگاه کن به پاسخ هر سوال همه سر و ته یک کرباسند؛ سگ زرد برادر شغال. از روز اول تا به حال پشت هر کشتار رهبر آتش به اختیار. رهبر همه فن حریف و کارکشته دستور می‌دهد و ناگهان مصلحتی از علم می‌رود و می‌شود رهبر بی‌سررشته. خود را به کوچه علی چپ می‌زند که چه کس گفته؟ نتیجه اما شهر به شهر، کشته پشتِ کشته.»

او در پایان تاکید کرد: «ختم نوشته؛ سوگند به زن زندگی آزادی، مرد میهن آبادی که خامنه‌ای از نعلین تا عمامه به خون جوانان وطن آغشته، دستِ دادِ تاریخ خون هر دو طرف را به پای استبداد او نوشته.»

در روزهای گذشته سایت هرانا به نقل از امیرحسین نجفی، فرزند محمد نجفی، خبر داد که این وکیل زندانی از زندان اراک به زندان اوین منتقل شده است.

محمد نجفی اواخر سال گذشته به مرخصی درمانی اعزام شده بود و با وجود ناتمام ماندن درمان، پس از تمدید نشدن مرخصی، روز چهارم اردیبهشت به زندان اراک بازگشت.

محمد نجفی در پرونده‌ای که در دوره حبس برای او باز شده، از سوی دادگاه کیفری دو اراک و دادگاه انقلاب این شهر به مجموعا سه سال حبس و جزای نقدی محکوم شده است.
ایران اینترنشنال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *