پس از سلطان قیر و سکه و کاغذ، سلطان ترامادول هم دستگیر شد

By | 2019-01-15

دادستانی مشهد از دستگیری فردی با لقب “سلطان ترامادول” خبر داده است. این فرد صاحب یک عطاری در مشهد بوده است. سلطان کاغذ، سلطان قیر و سلطان سکه نیز پیش از این دستگیر و دو تن از آنها اعدام شدند.

معاون دادستان مشهد از دستگیری فردی ملقب به “سلطان ترامادول” خبر داده است. اقتصاد نیوز به نقل از سایت روز نو خبر داده که فردی به نام “ع-چ” که در میان عطاری‌ها و فروشندگان دارو‌های غیرمجاز به “سلطان ترامادول” معروف بود در مشهد دستگیر شده است.

دویچه وله:

بر اساس این گزارش نیروهای اطلاعات سپاه حر در مشهد با زیر نظر گرفتن توزیع‌کنندگان داروهای غیرمجاز توانسته‌اند این فرد را دستگیر کنند. یک خانه دوطبقه اجاره‌ای در مشهد محل ساخت داروهای غیر مجاز بدن‌سازی، چاقی و لاغری بوده و از آنجا دو هزار قرص ناشناخته و نیز ۱۱ هزار و ۵۰۰ قرص ترامادول کشف شده است.

به گفته معاون دادستان مشهد، همچنین در بازرسی از این خانه چند هزار قوطی با مارک و برچسب دارو‌های تقلبی و مقادیر زیادی وجه نقد نیز به دست آمده است.

دو نوع سلطان کاغذ

در تهران نیز گروهی با نام “سلطان کاغذ” دستگیر شده است. به گفته دادستان تهران این گروه شامل ۱۴ نفر است و دو پرونده مجزا برای آنان تشکیل داده شده است.

جعفری دولت‌آبادی درباره این دو گروه و دو پرونده مجزا به خبرگزاری ایسنا گفته است: «یک گروه کسانی بودند که ارز را برای ورود کاغذ گرفتند و ارزها را فروختند ولی کاغذی وارد نکردند و دسته دوم کسانی بودند که ارز گرفتند و کاغذ وارد کردند ولی کاغذها را به قیمت بازار آزاد فروختند و هر دو گروه نه تنها در بازار تاثیر گذاشتند بلکه وضع کاغذ را بدتر کردند.»

به گفته دادستان تهران، این افراد مجموعا ۱۵۰ میلیون دلار ارز دولتی گرفته‌اند.

جعفری گفته متهمان اصلی این پرونده متواری هستند و کسانی که دستگیر شده‌اند “افراد شاخصی” نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *