کاش صدا و سیما فکر کند مازندران بخشی از آمریکاست!

By | 2019-03-23

فیلم زیر: به داد ما برسید

بخش‌هایی از شهر ۲۰ هزار نفری گمیش تپه مرکز شهرستان گمیشان استان گلستان به دلیل طغیان شاخه فرعی گرگانرود که از داخل این شهر می‌گذرد به زیر آب رفت. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: از مردم سیمین‌شهر و روستا‌های اطراف گمیشان می‌خواهیم که امشب (جمعه، ۲ فروردین) خانه‌هایشان را تخلیه کنند و به سکونتگاه‌های امن بروند.

سایت امتداد در تهران نوشت: شش روز است که اخبار سیل و طوفان در استان گلستان می‌گذرد و هر روز بر عمق فاجعه افزوده می‌شود. خانه‌ها به زیر آب رفته‌اند و مردم با قایق و شنا کردن خودشان را نجات می‌دهند. اسم آق قلا، گمیشان، سیمین‌شهر، گمیش‌تپه… که برای خیلی از مردم این سرزمین بود، حالا دهان به دهان می‌چرخد و اخبارش نقل محافل شده است.

سیل از نقطه صفر مرزی شروع شده و حالا به میانه استان رسیده است. اتفاق جدیدی نیفتاده، باران مخصوص این ایام و این مکان‌هاست، تنها فاجعه زمین‌خواری و ویران کردن جنگل‌ها از این استان سرسبز دشتی ساخته که سپری برای مقابله از سیل در اختیار ندارند.

تصاویری از «برج قابوس» در محاصره سیل جاری شده در استان گلستان منتشر شده، یکی از نگرانی دوستداران میراث فرهنگی وارد آمدن آسیب به این اثر تاریخی واقع در گنبد کاووس بود. با این حال مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این استان می‌گوید: که این یک آب‌گرفتگی است که خطری برای برج قابوس ندارد!

مردم در شبکه های اجتماعی چه می گویند؟
کاش صدا و سیما فکر کند مازندران بخشی از آمریکاست!

*‏فقط میشه گفت خیلی وحشتناکه این اتفاق؛ اونم توی این ایام و برای زمین‌های کشاورزی مردم؛ کاش مردم فراموش نشن این روزها*

* ا‏تو روز جهانی آب شمال داره کلا میره زیر آب*

*‏بستر رودخانه ها رو از بین می برین و جنگلها رو نابود می کنید بعد می گین چرا سیل میاد؟ *

‏*برای پوشش اخبار ‎سیل گلستان مازندران توسط صداوسیما باید کاری کنیم که فکر کنه استان‌های شمالی جزئی از خاک آمریکا هستند و این بلا در پی سیاست‌های خصمانه و مداخله‌جویانهٔ ترامپ است که گریبان‌گیر مردم شده!*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *