احمد علم‌الهدی: سونامی در یک ایالت آمریکا آمد و تا یک ماه آب و برق مردم ستم دیده آسیب دیده را وصل نکردند  و اکثرا در گرسنگی به سر می‌بردند

By | 2019-03-29

احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد  با اشاره به اینکه در هفته نخست سال حادثه جانگذار سیل در برخی نقاط کشور سبب تالم و تاثر شد و به همه عزیزان آسیب دیده تسلیت عرض می‌کنیم گفت: امیدواریم خداوند متعال مجموع این خسارات را با لطف و عنایت خود جبران کند؛ این جریان دارای یک آموزه‌ها و پیام‌هایی نیز بود؛ اولا سیل نه خشم طبیعت بود و نه خشم خدا زیرا باران مظهر رحمت الهی است و پروردگار بر مردمی که رحم می‌کند و رحمت شاملش می‌شود باران نازل می‌کند و هیچ وقت، مظهر رحمت الهی نمی‌تواند مظهر خشم خدا شود.

وی با بیان اینکه این سیل خشم خدا نبود و خشم طبیعت نیز نبود افزود: خشم طبیعت نیز اصطلاح غلطی است زیرا طبیعت احساس ندارد که بخواهد خشم کند یا خیر زیرا طبیعت توده‌ای از نظامات آفرینش است که بر وجود خدا دلالت دارد و طبیعت، عقل و شعور و احساس ندارد که خشم داشته باشد؛ اگر نزول این باران موجب تخریب شد باید بررسی کنیم آیا اشکال در نزول باران رحمت الهی است و یا اشکال در نوع مدیریت فرصت طلبانه و مقتدرانه است؟ (این فرد نمیداند وقتی گفته میشود خشم طبیعت منظور آن است که طبیعت بخاطر آسیب هایی که انسان بر حفظ محیط میرساند عکس العمل نشان میدهد.)

الله علم الهدی عنوان کرد: سیل گلستان از نقطه‌ای که شروع شد، قابل مدیریت و مهار بوده و مشخص بوده موانعی که در سر راه سیل است سبب می‌شود آب نسبت به منطقه فراگیر شده و تخریب بار آورد و از همان ابتدا می‌شد موانع برداشته شود و راه آب به سمت دریا باز شود تا آب به مزارع و شهر و خانه مردم جاری نشود.

علم الهدی با اشاره به اصرار رهبری بر مدیریت جهادی تاکید کرد: باید توجه کنیم اگر خدای نکرده مدیریت ما در این کشور در دولت و مجلس و قوه قضائیه متکلفانه نباشد و براساس فرصت طلبی باشد، اینها برای مردم مشکل ایجاد می‌کند؛ نه تنها خدمتی نمی‌کند بلکه عذاب وارد می‌کند و دشمنان ما آن گوشه دنیا به ما لبخند بزنند و بگویند این همه گفتید مرگ بر آمریکا، نفرتش خودتان را گرفتید اما خودشان که مرگ بر آمریکا نگفتند و سیل و طوفان را تجربه کردند.

وی گفت: امروز در جمع شما رئیس قوه قضائیه حضور دارند و این برای ایشان یک تجربه است که نوع مدیران قوه قضائیه از نوع مدیریت مدیران ارتش و سپاه باید باشند و آنها با همین نگرش در دستگاه قضا فعالیت کنند تا دست و پای هر مفسد و ظالم و متجاوزی قطع می‌شود. عزیزان نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی که نظارت بر مدیریت کشور را عهده‌دار هستند نظارت کنند تا مدیریت مسئولیت‌مدار در کشور حاکم شود و نه مدیریت مقتدرانه و فرصت‌طلب.

علم الهدی اظهار داشت: نمایش دومی که در پی این سیل به دنیا عرضه می‌کنیم، الگوی عظیم انسان دوستی و عاطفه مردم ما بود؛ این مردم ما پرورش یافته دین و قرآن و اسلام هستند و در مقابل آسیب و خسارتی که برای برادر و خواهر عزیزشان پیش آمد از مراکز خود مهاجرت و وسط لجن، خانه‌ها را تخلیه و به عزیزان ستم دیده رسیدند و یا در خانه‌ها را در شیراز به روی مسافران باز کردند و این الگوی اسلامی و انقلابی است.

خطیب جمعه مشهد تاکید کرد: سونامی در یک ایالت آمریکا آمد و تا یک ماه آب و برق مردم ستم دیده آسیب دیده را وصل نکردند و اکثرا در گرسنگی به سر می‌بردند و این جایگاهی است که ادعای تمدن امروز را دارد و ما نیز ادعای تمدن و تربیت اسلامی داریم. استان خراسان رضوی، معین استان گلستان در حل مشکلات و مصیبت‌ها است و هلال احمر و سپاه امام رضا نیز پای کار هستند و بخشی از گنبد کاووس و کلاله و مراوه تپه در اختیار سپاه امام رضا است و باید این قسمت‌ها را تزکیه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.