کمک ۶۰۰ هزار دلاری برنامه جهانی غذا سازمان ملل به سیل‌زده‌های خوزستانی

By | ۱۳۹۸-۰۳-۰۶

نماینده برنامه جهانی غذا(WFP) سازمان ملل در ایران گفت: 12 هزار و 300 بسته غذایی برنامه جهانی غذا(WFP) سازمان ملل به ارزش 600 هزار دلار به هلال‌احمر خوزستان برای توزیع در مناطق سیل‌زده تحویل شد.

به گزارش فارس، نگار گرامی نماینده برنامه جهانی غذا(WFP) سازمان ملل در ایران روز گذشته در سفری یک‌روزه به‌منظور بازدید از مناطق سیل‌زده و اهدای کمک‌های جهانی وارد خوزستان شد.

نماینده برنامه جهانی غذا سازمان ملل در ایران در این سفر، اظهار کرد: 12 هزار و 300 بسته غذایی برنامه جهانی غذا(WFP) سازمان ملل به ارزش 600 هزار دلار به هلال‌احمر خوزستان برای توزیع در مناطق سیل‌زده تحویل شد.

وی افزود: با توجه به سیل مخرب اخیر در استان خوزستان بودجه‌ای از منابع اضطراری برنامه جهانی غذا برای تهیه بسته‌های غذایی تخصیص شد که این بسته‌ها شامل 10 قلم مواد غذایی مشابه بسته‌های یک‌ماهه جمعیت هلال‌احمر از داخل کشور تهیه و به خوزستان ارسال شد.

گرامی عنوان کرد: این بسته‌های غذایی برای خانواده 4 نفره آماده شده و بخشی از آن امروز به‌صورت نمادین در روستای سید ظاهر منطقه بامدژ اهواز توزیع شد.

وی گفت: برنامه جهانی غذا بیشتر برنامه‌های خود را در راستای حمایت از پناهندگان عراقی و افغانی در ایران انجام می‌دهد و با توجه به وسعت سیل در کشور و به‌ویژه در استان خوزستان و عطف به اعلام نیاز جمعیت هلال‌احمر، اقدام به تهیه بسته‌های غذایی برای سیل‌زدگان کرد.

30 هزار خانوار خوزستانی متأثر از سیل شدند

علی خدادادی مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان در حاشیه آئین تحویل محموله اهدایی برنامه جهانی غذا(WFP) سازمان ملل به مناطق سیل‌زده استان، اظهار کرد: حضور عوامل مختلف داخلی و خارجی و ارائه کمک‌های مادی، زمینه‌ساز افزایش تحمل و تاب‌آوری را در مردم آسیب‌دیده ایجاد کرد و این رفتار و این حمایت، زمینه‌ساز و مروج فرهنگ بشردوستانه است که از سوی افراد و مجموعه‌های محلی، ملی و بین‌المللی در حال اتفاق است.

وی افزود: با توجه به اهدای بسته‌های غذایی، تلاش ما این است که علاوه بر مواد غذایی، بسته‌های حاوی البسه و ست‌های بهداشتی را تأمین کرده و بین افراد سیل‌زده توزیع کنیم.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان عنوان کرد: منازل بیش از 2 هزار و ۶۰۰ خانوار به نوسازی کامل، 11 هزار خانوار به بازسازی و تعمیر دارند و 6 هزار خانوار وجود دارد که وسایل زندگی خود را در جریان سیل از دست داده‌اند.

وی گفت: بیش از 30 هزار خانوار در جریان سیل فروردین خوزستان تأثیر پذیرفتند که این تأثیرپذیری به دو مقوله منازل مسکونی و زمین‌های کشاورزی برمی‌گردد.

خدادادی گفت: با توجه به ضرورت امیدزایی در بین خانوارهای آسیب‌دیده در حال حاضر باید زمینه کشت تابستانه حدود 200 هکتار تا 15 خرداد فراهم شود که بخشی از تألمات روحی افراد سیل‌زده مرتفع شود.