آمنه شهبازی؛ آمده بود پای تیرخورده کسی را ببندد از پشت به گردن خودش شلیک کردند

By | 2019-11-25

آمنه شهبازی ۳۴ ساله یکی دیگر از کشته‌شدگان اعتراضات اخیر در شهر کرج است. او یکشنبه ۲۶ آبان ماه در مارلیک کرج هدف شلیک مستقیم گلوله قرار گرفته است.

یک منبع مطلع به ایران وایر می‌گوید: «او برای گرفتن دارو از خانه بیرون رفته بود که متوجه شلوغی‌ها می‌شود. در نزدیکی او یک نفر تیر میخورد. او دولا شده بوده تا شال‌‌اش را به پای فرد تیر خورده ببند که از پشت سر به گردن خودش شلیک می‌شود.»

آمنه خانه‌دار و مادر امیر حسین پانزده ساله، مرصاد دوازده ساله و  باران چهار ساله بود. همسرش پیک موتوری است. به گفته این فرد مطلع جنازه آمنه را تحویل نمی‌دادند: «آشنایی در پزشکی قانونی پیدا شد و بعد گفتند جنازه را می‌فرستند به بهشت‌زهرا. اما وقت مراجعه به بهشت‌زهرا، پذیرش آنجا گفته بود که جنازه به ما تحویل داده نشده است. اصرار و التماس‌ها باعث شد بگویند به قسمت سردخانه بروند. در سردخانه هم می‌گفتند نمی‌توانیم جنازه را تحویل بدهیم. به ما گفته‌اند جنازه‌ها را برگردانید پزشکی قانونی، خودشان خاکسپاری می‌کنند و بعد به شما خبر می‌دهند.»

درپزشکی قانونی هم پیش از تحویل جنازه برای خانواده‌ها کلاس توجیهی برگزار می‌شود: «گفتند مراسم نباید اشخاص خاص شرکت کنند. اجازه ندارید با جایی مصاحبه کنید.»

سرانجام سه شنبه خانواده آمنه با وساطت آشناهایی در پزشکی قانونی و بهشت‌زهرا جنازه عزیزشان را تحویل می‌گیرند: «با این حال موقع تحویل جنازه پرسیده بودند. چقدر می‌توانید پرداخت کنید؟ اما وقتی گفته بودندهمسرش با موتور کار می‌کند، پولی نگرفتند.»

به گفته این فرد مطلع، الان هم از پلیس آگاهی با خانواده او تماس گرفته‌اند و از آن‌ها خواستند به آگاهی شهر ملارد مراجعه کنند: «نمی‌دانیم برای چه می‌خواهند آن‌ها را به آگاهی بکشند حتما باز هم جلسه توجیهی دارند. اما پای تلفن گفته‌اند بیایید اینجا و شکایت بنویسید. ولی از چه کسی شکایت کنند؟»

ایران وایر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *