تهدید معترضان به قطعه قطعه شدن در صداوسیمای خامنه ای

By | 2019-11-27

خامنه ای جنایتکار امروز همه مزدورانش را به مقابله با مردم ناراضی در همۀ محلات کشور فراخواند

رهبر جمهوری اسلامی با اشاره به اعتراض های اخیر خیابانی در کشور خطاب به نیروهای بسیج گفت: تهدیدهای زیادی پیش رو داریم که باید برای مقابله با آنها آماده شد.

این در حالیست که العربیۀ گزارش داد که رژیم ایران در بخش های عرب زبان خوزستان و به ویژه اهواز جنایات تکان دهنده ای مرتکب شده و مقامات امنیتی رژِیم خانواده های عزادار را تهدید کرده اند که در صورت هر گونه سرپیچی از دستورات حکومت برای رعایت محدودیت ها، اجساد را از آنان پس خواهند گرفت.

خامنه‌ای امروز در واکنش به اعتراضالت اخیر ایران که منجر به کشته شدن صدها تن از معترضان بدست نیروهای حکومتی شد، گفت: یک توطئه‌ی عمیقِ وسیعِ بسیار خطرناکی که آن‌همه پول خرج آن شده بود و زحمت کشیده بودند که بتوانند در یک بزنگاهی این حرکت را انجام دهند، به‌ وسیله‌ مردم (مزدورانش) نابود شد.

خامنه‌ای که در جمع بسیجیان سخرنانی می کرد، گفت: افزایش قیمت بنزین به دشمنان فرصت داد تا لشکر خود را وارد کنند. زحمت کشیده بودند که بتوانند در یک بزنگاهی این حرکت را انجام دهند. حرکت تخریب، شرارت و آدمکشی که به‌واسطه‌ی قضیه‌ی بنزین فکر کردند فرصت پیدا شده و لشکر خود را وارد کردند- این حرکت به‌وسیله‌ی مردم نابود شد.

خامنه ای با حنایت از کشتار مردم بی دفاع گفت: بله؛ نیروی انتظامی، بسیج و سپاه وارد میدان شدند و در مواجهه‌ی سخت، کار و وظیفه‌ی خود را انجام دادند. آن دشمن اصلی یعنی استکبار جهانی که پشت مانیتورها نشسته‌اند میفهمد که این حرکت یعنی چه. آنها تودهنی میخورند و وادار به عقب‌نشینی میشوند.

خامنه ای پیش تر با فرمان سرکوب معترضان، مردم رنج دیده و معترض ایران را “اشرار” نامید و گفته بود: در یک چنین حوادثی معمولاً اشرار، کینه‌ورزان، انسان‌های ناباب وارد میدان میشوند، گاهی بعضی از جوان‌ها هم این‌جور مفاسد را به بار می‌آوردند. این کار‌ها کار مردم معمولی نیست. این‌ها اشرارند.

به گفته ناظران، شمار قابل توجه تعداد کشته‌ها، دستگیری هزاران نفر، قطع اینترنت و گروگان گرفتن ملت ایران با این شکل در مقایسه با اعتراضات گذشته، بعد از کشتار دهه شصت، نشان از نگرانی جدی جمهوری اسلامی از آبان ۹۶ دارد.

یورونیوز به نقل از یک تحلیلگر سیاسی نوشت: این که رهبر جمهوری اسلامی برای غلبه بر تشدد و دستپاچگی نظام، به عریان‌ترین شکل برای سرکوب اعتراضات مردم به میدان آمد، بیش از همه نشانگر شدت نگرانی حکومت اسلامی از این است که خیزش‌هایی نظیر لبنان و عراق، الهام بخش ایران بشود و با انزجار همگانی از حکومت اسلامی، این حکومت به زیر کشیده شود.

به گفتۀ مهرداد درویش پور این واقعیت که رهبر جمهوری اسلامی فورا به میدان آمد و سعی کرد همۀ جناح‌های نظام را با فرمان سرکوب مطلق معترضان به خط کند، قبل از هرچیز ناشی از هراس حکومت اسلامی است که دریافت اگر تعلل کند و در کنار سیاست سرکوب، رفتاری فرسایشی در مقابل این جنبش داشته باشد یعنی آنگونه که با خیزش ۸۸ یا خیزش ۹۶ یا هفت تپه و خوزستان برخورد داشت، ممکن است این بار دیگر توان مهار این جنبش را نداشته باشد.

وی افزود: اما در خیزش آبان ۹۸ شاهد رویدادی کم‌سابقه هستیم؛ اینکه نه تنها این نطفه به‌رغم سرکوبها خفه نشد، بلکه در پی گسترش شکاف طبقاتی و شدت یافتن فشارهای اقتصادیِ ناشی از تحریم‌ها و سیاست نابخردانۀ “اقتصاد مقاومتی” نظام، در کنار فساد و اختلاس فراگیر و گسترش انزجار همگانی مردم از نظام، جنبشی با جرقۀ گرانی بنزین شکل گرفت که در این جنبش، علاوه بر تهی‌دستان شهری، بخشی از طبقۀ متوسط جامعه نیز به میدان آمدند.

به این ترتیب در خیزش آبان ۹۸ شکافی که بین طبقۀ متوسط و طبقۀ تهی‌دستان جامعه وجود داشت، کمتر شد و برای نخستین بار مشارکت هر دو را در این اعتراضات می‌بینیم. یک شکاف که مانع همبستگی بود تا حدودی پر شد؛ هرچند حضور فرودستان در این جنبش همچنان پررنگ‌تر بود.

سعید معیدفر، جامعه شناس نیز می گوید: در ایران جمعیت فرودستان چنان قدرتی خواهد داشت که هیچ کس جلودار آنها نیست و کشور و جامعه در مسیر تندبادهای شدید قرار گرفته است و این جمعیت معترض مانند یک سیل همه چیز را ویران خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *