مسئول شورای عالی بیماران خاص و صعب‌العلاج کرمانشاه:برخی بیماران با پول یارانه زندگی می‌کنند، اما باید ماهی 5 میلیون پول دارو بدهند

By | 2020-01-27
مسئول شورای عالی بیماران خاص و صعب‌العلاج کرمانشاه از وضعیت معیشتی نامناسب بیماران خاص و صعب‌العلاج یاد کرد و گفت: برخی بیماران سرطانی باید پنج میلیون تومان در ماه پول دارو بدهند.
حسین بیگلری در نشست شورای اداری استان کرمانشاه با اشاره به وجود 38 هزار و 500 بیمار خاص و صعب‌العلاج در استان، اظهار کرد: این بیماران با مشکلات فراوانی مواجهند که مشکلات معیشتی و اقتصادی از مهمترین است.

وی ادامه داد: اگرچه از سوی مقام معظم رهبری تاکید شده که بیماران فقط باید درد بیماری را داشته باشند و از نظر سایر هزینه‌ها شرایط برای آنها فراهم باشد، اما اکنون وضعیت بیماران خاص و صعب‌العلاج بگونه‌ای شده که بسیاری از آنها به دلیل مشکلات اقتصادی، حتی درد بیماری را نیز فراموش کرده‌اند.

مسئول شورای عالی بیماران خاص و صعب‌العلاج کرمانشاه با بیان اینکه برخی از این بیماران فقط با پول یارانه زندگی می‌کنند، ادامه داد: در بخش دیالیز بیمارانی داریم که برای یک وعده غذا و هزینه ایاب و ذهاب مانده‌اند.

بیگلری با اشاره به اینکه برخی داروهای خارجی مورد نیاز بیماران خاص و صعب‌العلاج تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد، خاطرنشان کرد: برخی بیماران سرطانی باید ماهیانه پنج میلیون تومان پول دارو بدهند و پول داروی بیماران دیالیزی نیز بیشتر از 500 هزار تومان در ماه است.

وی خواستار همکاری و مشارکت همه مردم، خیرین، مسئولین و … برای کمک به معیشت این بیماران شد و عنوان کرد: طرحی راه‌اندازی کردیم که به نیت 313 یار امام زمان(عج)، برای حمایت از این بیماران 313 خیر و حامی پیدا کنیم و تقاضا داریم همه در این زمینه پای کار بیایند.
مسئول شورای عالی بیماران خاص و صعب‌العلاج کرمانشاه همچنین اشاره‌ای هم به وضعیت پیوند عضو در استان داشت و تاکید کرد: خوشبختانه توانستیم 1750 بیمار کلیوی را در شهر کرمانشاه پیوند بزنیم.

بیگلری ابراز امیدواری کرد، به زودی پیوند قلب و همچنین پیوند از جسد نیز در کرمانشاه راه‌اندازی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.