طرح فروش صندلی‌ در اتوبوس‌های تهران با تغییر اسم به اجرا درآمد

By | 2020-04-12

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران روز شنبه، ۲۳ فروردین، از اجرای طرح رزرو و خرید صندلی اتوبوس در مسیرهای پرازدحام شهر تهران خبر داد.

این در حالی است که آذرماه سال گذشته در پی طرح این موضوع برای اولین‌ بار در رسانه‌ها، شهردار تهران اعلام کرده بود فروش صندلی اتوبوس در پایتخت موضوعیت ندارد و استاندار تهران هم گفته بود طرح صندلی‌فروشی، بدون هماهنگی با فرمانداری، شورای شهر و هیئت تطبیق مصوبات، غیرقانونی است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، محمود ترفع، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، روز شنبه گفت شهروندان می‌توانند به صورت اینترنتی تعدادی مسیر پرازدحام به همراه ساعت حرکت اتوبوس و مینی‌بوس‌ها را مشاهده و یک صندلی در سرویس موردنظر خود را رزرو کنند.

آقای ترفع همچنین با «دربستی» عنوان کردن این اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌ها و هم‌راستا بودن این طرح با فاصله‌گذاری فیزیکی به دلیل کرونا تأکید کرد که فعالیت این اتوبوس‌ها «جدا از فعالیت ناوگان شرکت اتوبوسرانی است».

پیشتر، ۱۵ آذرماه سال گذشته، پیمان سنندجی، مدیرعامل وقت شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، نخستین‌ بار از فروش صندلی‌های اتوبوس‌های پایتخت در ساعات اوج رفت‌وآمد خبر داده بود.

اعلام این خبر با موجی از واکنش‌ منفی مواجه شد و یک روز بعد، پیروز حناچی، شهردار تهران، در توئیتر نوشت:‌ «خبر و بحث جانبی مطرح‌شده درباره فروش صندلی‌های اتوبوس غلط است و موضوعیت ندارد. طی تماسی با معاون حمل‌ونقل اکیداً به وی دستور دادم از اجرای هر طرحی که موجب نگرانی شهروندان شود، خودداری کنند.»

همان روز انوشیروان محسنی‌بندپی، استاندار تهران، هم به این خبر واکنش نشان داد و گفت هرگونه ارائه طرح صندلی‌فروشی از سوی سازمان اتوبوسرانی شهرداری تهران بدون هماهنگی با فرمانداری، شورای شهر و هیئت تطبیق مصوبات، غیرقانونی است و با متخلفان در هر جایگاهی به‌شدت برخورد می‌شود.

مدیرعامل فعلی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران درباره مواضع قبلی مدیران شهری در این باره و نیز رفع موانع برای اجرای این طرح توضیحی نداده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.