مرکز بهداشت خوزستان: موارد کرونا از حد انتظار فراتر رفته است

By | ۱۳۹۹-۰۲-۱۷

محمد علوی، سرپرست مرکز بهداشت خوزستان، در گفت‌وگویی با تلویزیون دولتی، اظهار داشته است که موارد ابتلا به ویروس کرونای جدید در این استان «از حد انتظار فراتر رفته است».

دکتر علوی می‌گوید «موارد کروناویروس در خوزستان از حد انتظار ما فراتر رفته است. البته در روزهای اخیر، آزمایشگاه‌های کروناویروس نیز فعال‌تر شده‌اند و نمونه‌گیری‌ها افزایش یافته است».

او همچنین میزان آزمایش‌ها در این استان را کم‌تر از نرم کشوری توصیف کرده و افزوده «باید با افزایش موارد نمونه‌گیری برای بیماریابی، مرحله دوم غربالگری را انجام دهیم».

کارگاه تولید ماسک در شهرک صنعتی شماره ۲ اهواز

سرپرست مرکز بهداشت خوزستان آمار مشخصی از موارد رسمی ابتلا و جان‌باختگان در این استان اعلام نکرده است، هرچند در بخشی از مصاحبه‌اش گفته «از ۱۸۰ مورد مثبت در یک شبانه روز تنها ۴۰ مورد بستری داشته‌ایم و تقریبا موارد سرپایی به بستری، چهار به یک بوده است».

در حالی‌که در مورد آمار رسمی در ایران تردیدهای مختلفی ابراز شده، وزارت بهداشت از بیان آمار ابتلا به تفکیک استان‌ها نیز خودداری می‌کند.

در روزهای گذشته گزارش‌هایی از عادی شدن رفت‌وآمد در تهران و برخی استان‌های دیگر منتشر شده که به نگرانی‌ها از اوج گرفتن دوباره ابتلا به کرونا دامن زده است.

لیست شهرستان‌های قرمز و نیازمند توجه و رعایت بیشتر نکات پیشگیرانه در تاریخ ۱۷ اردیبهشت
قطعا خطر کرونا هنوز برای تمام شهر‌ها وجود دارد و هرگونه سهل‌انگاری ممکن است باعث پیک مجدد وسیر صعودی شود.
همچنان اگر علایم دارید حتمابا شماره ۴۰۳۰تماس بگیرید تا کارشناسان شما را راهنمایی کنند. pic.twitter.com/wCZlu15PAQ

— علیرضا وهاب‌زاده (@vahabzadeh_ali) May 5, 2020

روز سه‌شنبه سخنگوی وزارت بهداشت نیز گفته بود سیاست این وزارتخانه «اعلام مناطق سفید» نیست و اعلام وضعیت سفید در برخی شهرها «منبع رسمی نداشت».

این وزارت‌خانه فهرست تازه‌ای از «شهرستان‌های قرمز» منتشر کرده‌است.

علیرضا وهاب‌زاده، مسئول فضای مجازی ستاد مقابله با کرونا، در حساب کاربری خود در توئیتر نوشته «قطعا خطر کرونا هنوز برای تمام شهر‌ها وجود دارد و هر گونه سهل‌انگاری ممکن است باعث پیک مجدد و سیر صعودی شود».

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *