چرا امام جمعه شهر ساوه مجبور به استعفا شد؟

By | 2020-06-20
خطیب جمعه ساوه گفت: ناچار شدم برای حفظ وحدت و پرهیز از آسیب دیدن ساوه در نتیجه اختلاف بین برخی مسئولان و امام جمعه، استعفا بدهم، البته هنوز استعفای بنده را بررسی و قبول نکرده اند و هر چه شد به آن راضی هستم.

اعتمادآنلاین:  حجت الاسلام حسینی جمعه سی ام خردادماه در خطبه های امروز نماز جمعه ساوه، با اشاره به فرا رسیدن سالگرد شهادت دکتر مصطفی چمران گفت: او نه تنها افتخار ساوه ای ها یا ایرانی ها بلکه افتخار جهان اسلام، برجسته ترین چهره مقاومت اسلامی و بنیانگذار جریان مقاومت اسلامی در لبنان است.

وی افزود: شهید چمران دانشمندی نابغه، مجاهدی نستوه، هنرمندی لطیف الطبع و عارفی واقعی؛ چریک نابغه جنگ های نامنظم و در کنار رهبر انقلاب بود. او وزیر دفاع بود، اما حتی یک روز پشت میز وزارت ننشست. نسخه علاج مسئولین ما، سیره و سبک زندگی شهید چمران ها و شهیدسلیمانی هاست.

حسینی گفت: برخی به خاطر رسیدن به مسند و منصب، شرافت اخلاقی خود را زیر پا می گذارند و همه اصول اخلاقی را فراموش می کنند، اما شهید چمران همه امتیازات و منصب ها را برای بندگی خدا و خدمت به اسلام و امت اسلامی می خواست. شهید چمران بسیجی واقعی بود، اسم بسیجی نداشت، اما راه و رسم بسیجی داشت و فدایی اسلام و رهبر بود.

وی با اشاره به روز تبلیغ دینی گفت: با تبلیغات مردم را به خدا دعوت کنیم نه به خودمان. با اخلاق اسلامی و عالمانه دعوت و تبلیغ کنیم تا مردم را به خدا نزدیک کنیم و جذب حداکثری داشته باشیم نه حذف حداکثری و با عمل به شعارها و گفته هایمان، صداقت خود را اثبات کنیم تا مردم از ما بپذیرند.

حسینی گفت: مردم بیش از آنکه به حرف ما گوش کنند به عمل ما توجه می کنند. مشکل تبلیغات ما این است که به این اصول توجه نمی کنیم، ایمان به صرف پوشش و ظاهر یا با شعار درست نمی شود، البته ظواهر دینی لازم است، اما در واقع ایمان حقیقت باور قلبی به خداست که اعمال انسان آن را تایید می کند.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به آغاز دهه کرامت و روز دختر همزمان با تولد کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(س) گفت: اولا قدر دخترانتان را بدانید، ثانیا قدردان حضرت معصومه(س) باشیم و زیاد به زیارت آن بزرگوار بروید و ثالثا به کرامت اخلاقی و اخلاق کریمانه توجه ویژه داشته باشید.

وی با بیان اینکه پیامبر اسلام برای تفهیم مکارم و فضائل اخلاقی مبعوث شد، گفت: متاسفانه در جامعه ما چه در محیط خانواده و چه در محیط عمومی جامعه خشونت در حال تشدید است. ترویج اخلاق اسلامی، مدارا و گذشت که حقیقت فرهنگ متعالی اسلام است باید در جامعه مورد توجه قرار گیرد و در عین حال برای رفع مشکلات اقتصادی اقدام شود چراکه وضعیت نابسامان اقتصادی مردم را کم طاقت، عصبانی و بداخلاق می کند.

حسینی تنها راه تنفس ایران در شرایط تحریم و کرونا را جهش تولید عنوان کرد و افزود: تقریبا نیمی از صادرات غیرنفتی مربوط به کالاهای تولیدی است یعنی کارخانه های ایران در حال فعالیت هستند، اگر جلوی قاچاق گرفته شود، مردم کالاهای خارجی را نخرند، کارگران فعالیت بیشتری داشته باشند و اصناف مراعات انصاف کنند جهش تولید اتفاق می افتد.

وی در ادامه با بیان اینکه اقدامات دستگاه قضا قابل تقدیر است گفت: تقاضای مردم این است که دستگاه قضا در برخورد با مفاسد، به جوسازی و حاشیه سازی ها توجه نکند. هر کس در هر پست و مقامی، منتسب به هر شخص یا دستگاهی که باشد اگر دچار فساد شد قاطعانه محاکمه و مجازات شود .

حسینی با بیان اینکه مردم مواظب باشند مبارزه با فساد به حاشیه برود، اظهار کرد: برای مثال طرح نام آیت الله رئیسی برای ریاست جمهوری برای به حاشیه بردن مبارزه با فساد است.

امام جمعه ساوه در خصوص شکست آمریکا در برابر نظام اسلامی و جبهه مقاومت گفت: ایالات متحده آمریکا امروز ایالات نامتحده است و دچار درگیری و اغتشاش و اختلاف و افول است. راهپیمایی گسترده در داخل این کشور، کل مدیریت و کارآمدی و مشروعیت آمریکا را زیر سوال برد و باعث از دست رفتن ابهت آمریکا و ژست ابرقدرتی و قدرت منطقه ای اش شد.

وی با بیان اینکه روزنامه های غربی اذعان کرده اند که آمریکا هرگز نمی تواند به نفوذ و تسلط ایران در عراق خاتمه دهد، گفت: در چنین حالتی آیا پالس مذاکره با آمریکا خطا و خیانت نیست؟ آمریکا اوج خباثت را در ترور سردار شهید سلیمانی نشان داد و درست نیست که با قاتلان این شهید سر میز مذاکره بنشینیم.

حسینی با بیان اینکه در اجلاس آژانس بین المللی انرژی اتمی، تروئیکای اروپایی ها از گزارش های ضد ایرانی آژانس تقدیر و حمایت کردند و ایران را متهم می کنند که گام هایی مغایر با برجام برداشته است، افزود: مگر برجام و تعهدی مانده است که شما به آن عمل کرده باشید و ما نقض کرده باشیم. آمریکا و اروپا بدون هیچ تعهدی، هزینه ها و تعهدات را یکسویه بر ما تحمیل می کنند و در این شرایط ملت ما حق دارد مرگ بر آمریکا بگوید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن دعوت جامعه به وحدت و آرامش گفت: بنده نه شروع کننده اختلافات هستم، نه ادامه دهنده آن. اختلافات سم مهلکی برای هر منطقه است، بر این اساس همه مردم و مسئولان و گروه های سیاسی را به وحدت و آرامش و همدلی دعوت می کنم.

حسینی گفت: مرحوم موحدی ساوجی یک نماینده قدر و مرحوم آیت اله مطهری به عنوان امام جمعه ساوه یک دانشمند فرزانه بود، ولی درگیری آنها باعث شد ساوه عقب برود. راز استحکام نظام اسلامی و غلبه بر دشمن و شرط پیشرفت ساوه اتحاد مردم و همه مسئولین است و هیچ کس نباید اختلاف افکنی کند.

وی با بیان اینکه به خاطر بنده و به اسم بنده یا از جانب بنده به هیچ کس اهانت نشود، اظهار کرد: عده ای از هم لباسی های خودم از همان ماه اول فعالیتم در ساوه شروع کردند به گزارش نویسی علیه بنده و عده ای از دو سال و نیم پیش اینکار را شروع کردند، همان کسانی که روزی از حامیان بنده بودند. آنها این رویه را آغاز کردند به این دلیل که می خواستند سخنگو و بلندگوی آنان باشم و هر چه آنها خواستند عملی کنم و بنده قبول نکردم.

حسینی با تاکید بر اینکه بنده سخنگوی کسی نیستم و نمی شوم چراکه اینکار با منش بنده مخالف است، گفت: در مسئله پسماند که خلاف مصالح مردم بود علیرغم تلاش بسیاری افراد که اصرار بر انجام کار داشتند، اجازه ندادیم و نمی دهیم اجرا شود. نماز جمعه و امام جمعه تریبون نظام و ولی فقیه و صدای رسای مردم است، نه جناح های سیاسی و اشخاصی خاص.

وی اظهار کرد: در انتخابات هم از بنده خواستند از شخص خاصی حمایت کنم ولی من گفتم بنده امام جمعه هستم و متعلق به همه مردم، از هیچکس حمایت نمی کنم، اما علیه شما هم سخنی نخواهم گفت و نگفتم، اما برنتافتند و شایعات و برچسب هایی زدند که آدم را خسته می کند.

حسینی افزود: آنقدر بداخلاقی کردند که کلاس نهج البلاغه بنده در دارالتحفیظ را تعطیل کردند پس به ناچار آنرا در دفترم برگزار کردم. مدتهاست که این بداخلاقی ها ادامه دارد و من تحمل کردم اما ادامه این وضعیت که امام جمعه در یک مسیر باشد و برخی دیگر در یک مسیر دیگر، باعث می شود ساوه لطمه ببیند، بر این اساس ناچار شدم استعفا دهم، البته هنوز استعفای بنده را بررسی و قبول نکرده اند و هر چه شد به آن راضی هستم و اگر در این سمت بمانم باز هم سخنگوی کسی نخواهم بود. نامزد نمایندگی مجلس نشدم تا مردم بدانند اقداماتی که انجام داده ام به خاطر رسیدن به این سمت نبوده است.

وی با بیان اینکه همه بدانند تا روز آخری که در ساوه هستم مدافع انقلاب و نظام و رهبر و مردم خواهم بود، گفت: هرگز تحت فشارها و اتهامات، سخنگو و بلندگوی کسی نخواهم شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.