بخشدار کهریزک اعلام کرد؛ دست‌کم دو کشته و سه مجروح در انفجار مهیب یک کارخانه در باقرشهر

By | ۱۳۹۹-۰۴-۱۷

بخشدار کهریزک وقوع انفجار در باقرشهر را تایید کرد و گفت که این انفجار بامداد سه‌شنبه در ساختمان کارخانه‌ای به نام «سپاهان برش» رخداد، خساراتی نیز به کارخانه «سایپا پرس» وارد کرد و دست‌کم ۲ کشته و ۳ مجروح برجا گذاشت.

بامداد سه‌شنبه و در پی شنیده شدن صدای انفجار مهیب در مناطقی از جنوب تهران و در محدوده کهریزک، بسیاری از ساکانان این مناطق را نگران کرد و همزمان منابع محلی در باقرشهر گزارش دادند صدای انفجاری که مردم این منطقه را وحشت زده کرد ناشی از وقوع انفجار در یک کارخانه بوده است.

منابع محلی در باقرشهر گفتند که این صدای مهیب انفجار از «شرکت سپاهان برش» شنیده شده و نیروهای آتش‌نشانی و امداد بافاصله به محل این شرکت اعزام شده‌اند.

منابع محلی همچنین دلیل وقوع آتش‌سوزی در این شرکت را «ناشی از انفجار کپسول‌های هوا برش» اعلام کرده و عنوان کردند که در جریان وقوع انفجار در شرکت سپاهان برش در باقرشهر، تاکنون دو نفر جان‌باخته‌اند و شمار دیگری از پرسنل این شرکت نیز مجروح شده‌اند.

با گذشت ساعت‌ها از وقوع این انفجار خبرگزاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی، وقوع این انفجار را از قول بخشدار کهریزک تایید کرد و گزارش داد که «درپی سهل‌انگاری در پر کردن کپسول‌های اکسیژن در باقرشهر کهریزک، انفجاری در یک کارگاه رخ داد که منجر به فوت دو نفر و جراحت سه نفر شد.»

خبرگزاری صدا و سیما زمان وقوع این انفجار را ساعت ۳ و ۲۰ دقیقه بامداد سه‌شنبه و مکان آن را خیابان توریسم باقرشهر اعلام کرد و از قول بخشدار کهریزک گزارش داد که در کنار این کارگاه منفجر شده مجموعه «سایپا پرس» قرار دارد.

بخشدار کهریزک گفت که بر اثر انفجار در شرکت سپاهان برش، دیوارهای مجموعه سایپا پرس نیز تخریب شده و به خود کارگاه نیز آسیب وارد آمده است.

اسامی جان‌باختگان در این انفجار و همچنین جزییات بیشتری از فعالیت‌های شرکت سپاهان برش از سوی بخشدار کهریزک بیان نشده است.

وقوع آتش‌سوزی و افجارهای متعدد در روزهای گذشته، گمانه‌هایی درباره ارتباط این انفجارها و آتش‌سوزی‌ها در افکار عمومی و میان کاربران شبکه‌های اجتماعی تقویت کرده است.

مقام‌های مسئول در ایران در مواردی چون انفجار مرکز درمانی سینا اطهر، سینا مهر، در شمال تهران که به کشته‌شدن ۱۹ تن منجر شد، آن را ناشی از نا ایمن بودن ساختمان و نگهداری کپسول‌های گاز و اکسیژن در شرایط نا ایمین عنوان کردند.

انفجار تاسیسات موشکی در شرق تهران نیز از سوی مقام‌های جمهوری اسلامی و صدا و سیمای جمهوری اسلامی «انفجار تانکر گاز» عنوان شد.

مقام‌های حکومتی در ایران به طور مشخص ارتباط  هیچ یک از انفجارها و آتش‌سوزی‌ها را با یکدیگر تایید نکرده اند.

تنها انفجاری که تاکنون اطلاعات بیشتری به نسبت سایر انفجارها و آتش‌سوزی‌ها از سوی مقام‌های جمهوری اسلامی درباره آن منتشر شده است انفجار پنج‌شنبه گذشته در تاسیسات هسته‌ای نطنز است.

بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران به طور مشخص محل انفجار در تاسیسات هسته‌ای را مرکز ساخت سانتیریوفوژهای پیشرفته اعلام کرد و در توصیف اهمین آن گفت که این انفجار می‌تواند در میان مدت بر فعالیت‌های سازمان انرژی اتمی ایران وقفه ایجاد کند.
ایران اینترنشنال:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *