پنجاه و هفتمین روز اعتراضات کارگران هفت‌تپه: مسدود کردن حساب کارگران توسط بانک ملی شهرستان شوش/ حضور فرزندان کارگران در اعتصابات

By | 2020-08-11

کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در حالی پنجاه و هفتمین روز اعتصابات خود را با حضور و تجمع مقابل فرمانداری شهرستان شوش برگزار کردند که بسیاری از مطالبات‌شان همچنان بر زمین مانده و حتی از اردیبهشت ماه سال جاری نیز، حقوقی دریافت نکرده‌اند.

به رغم برگزاری جلسات متعدد از سوی نماینده شهرستان، تعدادی از مسئولین و حتی برگزاری جلسه مشترک با اعضا کمیسیون اصل 90 مجلس یازدهم، همچنان خبری از تحقق، حتی یک مطالبه کارگران نبوده و بسیاری از شاغلین هفت تپه با مشکلات عدیده مالی و معیشتی دست و پنجه نرم می‌کنند.

در این تجمع کارگران هفت تپه که در حضور بالغ بر 500نفر از معترضین در مقابل فرمانداری شهرستان شوش برگزار شد، یکی از فعالین کارگری با اشاره به مشکلات موجود در شرکت، عنوان کرد: امروز، نزدیک به دوماه از اعتراضات کارگران گذشته و هنوز هیچ خبری از حل مشکلات موجود نیست.

به جز برخی خبرگزاری‌ها که مخاطبان با دیدن اخبارشان تصور دارند که همه مشکلات ما حل شده و این در حالی است که تا الان هیچ نتیجه‌ای از اعتراضات‌مان نگرفته‌ایم.

هفته گذشته، دوستان ما جلسه‌ای در مجلس داشتند و بر اساس مسائل مطرح شده در این نشست، قرار بر این شد که جلسه با جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور برگزار شده و نتیجه آن، فردا(چهارشنبه) به اطلاع ما برسد.

فعلا هیچ دستاوردی از جلسات متعدد برگزار شده نداشته‌ایم و هنوز حتی حقوق کارگران نیز پرداخت نشده است. هنوز اطلاع نداریم که آقایان از حمایت سرمایه‌داران دست برداشته‌اند یا خیر. ولی امیدواریم که مطالبات به حق و قانونی کارگرانی که طی دوماه گذشته سرگردان بوده‌اند، پس از چهارسال مورد توجه جدی قرار بگیرد.

مسدود کردن حساب کارگران توسط بانک ملی شهرستان شوش

بانک ملی شهرستان شوش و هفت‌تپه، حساب برخی از کارگران را مسدود کرده و این در حالی است که ما طی 5ماه گذشته، هیچ حقوقی دریافت نکرده‌ایم. آقایان باید کارگران هفت تپه و وضعیت آن‌ها را مورد توجه قرار داده و دست کم تا زمان دریافت حقوق، مراعات شرایط آن‌ها را داشته باشند.

اگر جلسه با نمایندگان مجلس مشکلی از کارگران حل نکند تا نتیجه نهایی خواهیم ایستاد

باید اتحادمان را حفظ کنیم تا ببینیم، نتیجه جلسه روز چهارشنبه نمایندگان کارگران با اعضا کمیسیون اصل 90 مجلس و سایر آقایان به چه خروجی خواهد رسید. اگر که نتیجه، گامی درجهت حل مشکلات کارگران بود که ما نیز همراهی خواهیم کرد. اما اگر نتیجه دردی از مشکلات کارگران را دوا نکند، تا نتیجه نهایی خواهیم ایستاد.

حضور فرزندان کارگران در اعتصابات

همچنین، یکی دیگر از کارگرانی که به همراه کودکان خود در اعتصابات شرکت کرده بود با اشاره به مشکلات کارگران، یادآور شد: ما علاقه‌ای به آوردن کودکان خود در این گرمای طاقت فرسا و شرایط کرونایی به محل اعتصابات نداریم، اما قصد ما این است که این بچه‌ها هم بدانند که وقتی کارگری از فقر و نداری خود صحبت می‌کند با چه شرایطی روبرو است.

ضمن اینکه، آقایان مسئولین هم باید بدانند که ما هم خانواده داشته و نیازمند حق و حقوق قانونی‌مان هستیم. یک لحظه خودشان را به جای ما گذاشته و شرایط سخت و فرسایشی را مورد توجه قرار بدهند.
امتداد-محمد جعفری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.