سیل گسترده در استان‌های فارس و بوشهر؛ مسدود شدن جاده‌ها، تخریب خانه‌ها و قطع برق

By | 2020-12-06

در پی وقوع سیل گسترده در دو استان بوشهر و فارس، تعدادی از جاده‌های این مناطق مسدود، تعدادی از خانه‌ها تخریب و برق شهرستان گناوه نیز قطع شده است.

محمدباقر محمدی، معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر ایران، گفت: «گزارشات اولیه حاکی از تخریب ۷ منزل مسکونی در استان بوشهر است.»

او ادامه داد: «در استان فارس ۶ شهرستان و در استان بوشهر ۳ شهرستان، درگیر آب‌گرفتگی و سیل هستند و هر لحظه بر شدت آبگرفتگی‌ها در این استان‌ها افزوده می‌شود.»

به گفته این مقام هلال احمر، در حال حاضر «۵ استان دیگر کشور به حالت آماده‌باش درآمده‌اند».

بارندگی شدید در این مناطق از شامگاه شنبه آغاز شد و همچنان ادامه دارد. هنوز گزارشی رسمی از میزان تلفات و خسارات منتشر نشده است.

جهانگیر دهقانی، رییس مدیریت بحران استانداری بوشهر، روز یکشنبه با اعلام مسدود شدن جاده‌های شمالی این استان به خبرگزاری تسنیم گفت: «اکنون مسیر دیلم به بهبهان، برازجان به گناوه و برخی از مسیرهای روستایی دشتستان و دیلم مسدود است.»

به گفته دهقانی، این بارندگی سبب آب‌گرفتگی خانه‌ها در شهرستان‌های دیلم، گناوه و دشتستان شده و در شهرهای سعدآباد، آب‌پخش، شبانکاره، وحدتیه و روستاهای این مناطق بیشترین آبگرفتگی اعلام شده است.

همچنین به گزارش خبرگزاری صداوسیما، جاده ساحلی بوشهر- شیف-گناوه نیز از پیش از ظهر یکشنبه مسدود شده است.

این خبرگزاری به نقل از  رییس مدیریت بحران استانداری بوشهر نوشت: «بارندگی شدید و ریزش کوه قبل از تونل دریا قلی در جاده برازجان به کنارتخته، محور اصلی استان بوشهر به فارس را مسدود کرد.»

خبرگزاری برنا نیز از مسدود شدن مسیرهای هندیجان به گناوه و برازجان به کازرون خبر داد.

همزمان سایت خبری رکنا به نقل از یک فعال اجتماعی استان بوشهر هشدار داد: «استان بالادست ما، یعنی فارس، هم با باران شدید مواجه شده و احتمالا آب‌های این استان نیز به سمت استان بوشهر سرازیر خواهد شد و به مشکلات استان بوشهر می‌افزاید.»

براساس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان بوشهر، بارندگی‌های شدید در این استان تا روز دوشنبه ادامه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *