عادل فردوسی‌پور فالوئرهای اینستاگرام ای اف سی را بیش از دو میلیون نفر افزایش داد

By | 2020-12-19

پس از آن که اعلام شد عادل فردوسی‌پور، گزارشگر فوتبال و تهیه‌کننده تلویزیونی٬ از اینستاگرام فارسی کنفدراسیون فوتبال آسیا٬ ای اف سی٬ فینال لیگ قهرمانان آسیا را گزارش می‌کند، تا ظهر روز شنبه ۲۹ آذر، بیش از دو میلیون نفر به فالوئرهای این صفحه اینستاگرامی اضافه شده است.

قرار است عادل فردوسی پور مسابقه بین پرسپولیس و اولسان هیوندای کره جنوبی را گزارش کند. این مسابقه شنبه ۲۹ آذر از ساعت ۱۵:۳۰ به وقت محلی در ورزشگاه الجنوب در دوحه به قضاوت عبدالرحمان جاسم از قطر برگزار می‌شود.

طی دو روز اخیر و به دنبال انتشار خبر گزارشگری عادل فردوسی‌پور، شمار فالوئرهای صفحه اینستاگرام فارسی کنفدراسیون فوتبال آسیا از کمتر از سیصد هزار نفر به بیش از دو میلیون و سیصد هزار نفر افزایش یافته است.

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات ایران ایران هم با پیش‌بینی اینکه در بازی امروز «رکوردهای جهانی نرم‌افزاری در پخش زنده» از اینستاگرام شکسته شود، گفته است در ساعات پخش بازی برخی از خدمات مانند دانلود پرحجم متوقف می‌شود تا امکان پخش بهتر بازی فراهم شود.

خبر آنلاین در خصوص دلایل گزارش فینال لیگ قهرمانان آسیا توسط عادل فردوسی پور نوشته است٬ «این تصمیم ای اف سی از آنجایی اتخاذ شده که ایران مانند گذشته حق پخش مسابقات را خریداری نکرده و به همین دلیل کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم گرفته برخلاف عرف رایج خود بازی را از اینستاگرام پخش کند تا به نوعی به سیاست رایج در ایران که برای بازی‌های مهم حق پخش را نمی‌خرد پاسخی داده باشد.»

عادل فردوسی‌پور هم روز گذشته درباره سفرش به قطر به خبرآنلاین گفت: «به دعوت ای‌اف‌سی و برای گزارش بازی فینال می‌روم که از اینستاگرام رسمی ای‌اف‌سی به صورت زنده پخش خواهد شد و از این بابت خوشحالم که می‌توانم این مسابقه را برای مردم گزارش کنم.»

اینستاگرام فارسی ای اف سی نیز در مطلبی با عنوان «عادل بازگشت!» نوشته است: «عادل فردوسی پور در دوحه است تا بازی فردا لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ را از صفحه فارسی AFC به صورت اختصاصی گزارش کند!»

عادل فردوسی‌پور تا سال ۱۳۹۷ برنامه فوتبالی موفق «۹۰» را اجرا می‌کرد ولی به دنبال تغییرات در ریاست شبکه سوم تلویزیون این برنامه پس از حدود بیست سال تعطیل شد.

اقدام علی فروغی درتعطیل کردن برنامه موفق ورزشی «نود» با واکنش‌های انتقادی گسترده‌ای در جامعه و حتی برخی مسئولان جمهوری اسلامی مواجه شد.

علی فروغی پسر باجناق غلامعلی حداد عادل، از مشاوران عالی علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی است که طی سه سال فعالیت در صداوسیما به ریاست بسیج این سازمان و سپس به مدیریت شبکه سه رسید.

با استفاده از اینستاگرام و خبرآنلاین؛خ, راديو فردا:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *