عبدالناصر همتی از موافقت اولیه با انتقال ارز برای خرید واکسن کرونا خبر داد

By | 2020-12-24

رییس کل بانک مرکزی ایران گفت، در این مرحله ۲۰۰میلیون یورو برای خرید واکسن کرونا اختصاص داده‌اند

عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی ایران

عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی ایران، از کسب موافقت اولیه از آمریکا برای انتقال ارز از حساب یک بانک غیر از منابع بانک مرکزی در کره ‌جنوبی برای خرید واکسن کرونا خبر داد.

همتی روز پنج‌شنبه چهارم دی‌ماه، با انتشار یادداشتی در حساب اینستاگرام خود، با اشاره به تاکید پیشین خود بر تأخیر در خرید واکسن کرونا به‌دلیل «تحریم آمریکا و نیاز به اخذ موافقت اوفک (دفتر کنترل دارایی‌های خارجی آمریکا)»، نوشت: «موافقت اولیه برای انتقال از حساب یک بانک (غیر از منابع بانک مرکزی در کره ) بامداد امروز دریافت شد و دستور پرداخت وجه را صادر کردیم.»

رییس‌ کل بانک مرکزی در این یادداشت از تخصیص ۲۰۰میلیون یورو برای خرید واکسن کرونا در این مرحله و هماهنگی با وزارت بهداشت برای خرید و انتقال واکسن در اسرع وقت خبر داد.

حکومت جمهوری اسلامی ایران تاکنون از خرید واکسن کرونا امتناع کرده است، موضوعی که مقام‌های مختلف، دلایل متفاوتی برای آن برشمرده‌اند. عبدالناصر همتی نیز پیش از این گفته بود که به‌دلیل تحریم‌ها امکان خرید واکسن کرونا وجود ندارد.

اقدام نکردن حکومت جمهوری اسلامی برای خرید واکسن کرونا و سخنان ضدونقیض مسئولان در روزهای اخیر با انتقاد گسترده کاربران ایرانی در فضای مجازی روبه‌رو شد. بسیاری از ایرانی‌ها اعتراض و نگرانی‌های خود در این زمینه را همراه با هشتگ #واکسن_بخرید  در رسانه‌های اجتماعی مطرح کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *