تلویزیون مستند تبلیغاتی “عبدالناصر همتی” را پخش نکرد! درباره کاندیدایی که زیر بار سانسور صدا و سیما نرفت

By | 2021-06-02
واقعاً شرم آور است که در این کشور، کسی برای رئیس جمهور شدن صالح تشخیص داده می شود ولی در حد ساخت فیلم تبلیغاتی اش، برایش صلاحیت قائل نمی شوند!

عصر ایران؛ جعفر محمدی – صدا و سیما، در اقدامی جانبدارانه -که البته از این رسانه بعید هم نبود- از پخش فیلم انتخاباتی “عبدالناصر همتی” کاندیدای ریاست جمهور خودداری کرده و مدعی شده است که چون مستند ایشان در موعد مقرر به صدا و سیما نرسید، پخش نمی شود.

در واکنش به این موضوع، همتی نرسیدن فیلم را تکذیب کرد و در توئتیر نوشت:

” صداوسیما مستند انتخاباتی بنده را پخش نکرد؛ در این مستند گفته بودم:

+ اگر عده‌ای بنده را بانی وضع موجود می‌دانند، آنها خود وضع موجودند.
+ ضرورت تصویب FATF و ضررهای ناشی از عدم اجرای آن
+ برخی از دختران ایران بی واسطه حرفهایشان را زده بودند

گفتند حذف کنید، گفتم: #من_مخالف_سانسورم

در این باره نکات زیر قابل توجه است:

1 – چرا صدا و سیما دروغ گفته است؟ چرا به دروغ اعلام کرده است که مستند همتی نرسید حال آن که طبق توضیحات این کاندیدای ریاست جمهوری، مستند تحویل صدا و سیما شده ولی به مذاق مسوولان این سازمان خوش نیامده و آن را پخش نکرده اند!
اگر قرار باشد صدا و سیما به عنوان متولی پخش تبلیغات رسمی کاندیداها، از حالا دروغ پردازی و جانبداری کند، چگونه می توان به روندهای آتی این رسانه در حفظ بی طرفی در انتخابات امید بست؟!

2 – اساساً صدا و سیما چه حقی دارد که به یک کاندیدای انتخاباتی بگوید که برای تبلیغ خودش چه بگوید و چه نگوید؟ به صدا و سیما چه ربطی دارد که فلان کاندیدای تایید صلاحیت شده، چه فیلمی برای معرفی خودش می سازد؟ واقعاً شرم آور است که در این کشور، کسی برای رئیس جمهور شدن صالح تشخیص داده می شود ولی در حد ساخت فیلم تبلیغاتی اش، برایش صلاحیت قائل نمی شوند!

3 – از صدا و سیما انتطار می رود با اصلاح کار غلط خود، هر چه سریع تر به مستند تبلیغاتی همتی آنتن دهد. این که مستندهای بقیه رقبا سر موعد و طبق جدول قرعه کشی شده، پخش شوند ولی برنامه یک کاندیدا لغو شود، ظلم آشکار و بی عدالتی واضح است.

4 – از عبدالناصر همتی باید سپاسگزار بود که زیر بار سانسور نرفت. کسی که امروز نتواند پای حرف خود بایستد و ستم بپذیرد، نخواهد توانست در عرصه های مدیریتی فردایش، از حقوق مردم دفاع کند. نظام مدیریتی ایران به مدیران شجاعنیازمند است و همتی، خواه رئس جمهور شود یا نه، نشان داد از این مزیت کمیاب برخوردار است.

درباره کاندیدایی که زیر بار سانسور صدا و سیما نرفت
5 – از ستاد همتی می خواهیم با استفاده از ظرفیت های فضای مجازی، مستند خود را منتشر کند. قطعاً مردم بهتر از صدا و سیما ناشر مستند او خواهند بود، اگر واقعاً حرف دل خود را در آن ببینند و بشنوند.

6 – گویا برخی ها انتظار نداشتند همتی بتوانند در جذب افکار عمومی به خود، تا این اندازه موفق ظاهر شود. در حالی که طبق اغلب نظرسنجی ها، آرای سایر کاندیداها،  رشد و ریزش خاصی ندارد، برآوردها از رشد معنی دار آرای همتی حکایت می کند. از این رو، بعید نیست تا روز انتخابات، شاهد موج تخریبی بیشتری علیه وی باشیم.

7 – برخی می گویند ممکن است شورای نگهبان همتی را رد صلاحیت کند. آنها به بگو مگوی همتی و عضو شورای نگهیان ( سید احمد خاتمی) اشاره می کنند که طی آن، همتی از ارسال پیامک تذکر حجاب به دختران انتقاد کرده بود و خاتمی نیز به او تاخته است که چرا چنین موضع گرفته است؟
امیدواریم که شورای نگهبان سنت تاریخ جمهوری اسلامی مبنی “عدم ورود به عرصه صلاحیت ها بعد از تایید صلاحیت” را پاس بدارد و کاری نکند که موج ناامیدی تشدید شود و مشارکت به کمترین حد خود برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *