خانواده امضاکنندگان بیانیه ۱۴ امضا: عزیزان و یاران‌مان را آزاد کنید

By | 2021-06-09

خانواده امضاکنندگان بیانیه ۱۴ امضا در نامه‌ای خواهان آزادی بی‌قید و شرط عزیزان و یاران خود شدند. در خردادماه ۱۳۹۸ چهارده نفر از کنشگران مدنی با امضای بیانیه‌ای خواستار برکناری «علی خامنه‌ای» از رهبری و گذر از جمهوری اسلامی شدند. آن‌ها پس از امضای این بیانیه که به «بیانیه ۱۴ امضا» معروف شد، مورد آزار، بازجویی و بازداشت قرار گرفتند. همچنان برخی از امضاکنندگان این بیانیه در زندان به سر می‌برند و حالا خانواده امضاکنندگان این بیانیه با انتشار نامه‌ای خواستار آزادی فوری و بی‌قید و شرط عزیزان خود شده‌اند.

متن این نامه را که به امضای ۱۵ نفر از خانواده‌های امضاکننده بیانیه ۱۴ امضا رسیده است، در ادامه می‌خوانید:

هم‌میهنان ارجمند

همان‌گونه که آگاهید، در خرداد ۹۸ ما چهارده تن از کنشگران درون میهن، با امضا و انتشار بیانیه «موسوم به چهارده نفر» خواهان برکناری رهبر، گذر از جمهوری اسلامی، انتخابات آزاد، قانون اساسی نوین و آزادی همه زندانیان سیاسی شدیم، و پس از آن چهارده تن از بانوان کنشگر درون میهن نیز در همین راستا بیانیه دیگری را امضا و منتشر کردند.

این دو بیانیه با اقبال همگانی هم‌میهنان و کنشگران درون و برون میهن روبه‌رو شد و یک ماه بعد در مرداد ماه ۹۸ بازداشت فعالان امضاکننده بیانیه در مشهد آغاز گردید و گروهی از یاران زندانی گردیدند. اینک پس از پایان دو سال از امضای بیانیه ۱۴ تن و آغاز سومین سال انتشار آن، شوربختانه چند تن از یاران و عزیزان ما از جمله آقایان: «محمد نوری‌زاد» و «رضا مهرگان» در زندان اوین و آقایان: «هاشم خواستار» ، «محمدحسین سپهری» و «کمال جعفری یزدی» در زندان وکیل آباد مشهد، و بانوان: «گیتی پورفاضل» و «زهرا جمالی» از امضاکنندگان بیانیه ۱۴ تن از زنان کنشگر درون میهن نیز در زندان اوین اسیر بی‌عدالتی هستند.

ما امضاکنندگان بیانیه ۱۴ تن و خانواده‌های زندانیان این بیانیه، خواهان آزادی بدون قید و شرط یاران و عزیزان خود هستیم و ابراز عقیده، مخالفت، انتقاد و اعتراض علیه استبداد را از حقوق قانونی و اساسی خود و همه شهروندان ایران می‌دانیم.

زندانی کردن کنشگران آگاه و آزادی‌خواه؛ نقض حقوق شهروندی و مغایر با قوانین حقوق بشری است و رژیم حاکم موظف می‌باشد، دست از قانون‌شکنی و استبداد برداشته و زندانیان سرافراز سیاسی از جمله؛ عزیزان در بند «بیانیه ۱۴» را بدون قید و شرط آزاد کند.

امضاکنندگان :

۱- خانواده محمد نوری‌زاد
۲- خانواده سپهری
۳- خانواده هاشم خواستار
۴- گوهر عشقی
۵- محمد کریم بیگی
۶- حوریه فرج زاده
۷- جواد لعل محمدی
۸ – عباس واحدیان شاهرودی
۹ – محمد مهدوی فر
۱۰ – فرنگیس مظلوم
۱۱ – شهلا جهان بین
۱۲ – پوران ناظمی
۱۳ – شهلا انتصاری
۱۴ – نرگس منصوری
۱۵ – زرتشت احمدی راغب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *