سوءقصد به مسئول حراست اداره کل ارشاد سیستان و بلوچستان

By | ۱۳۹۷-۰۴-۰۹
دویچه وله

مسئول حراست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان توسط افراد ناشناس در زاهدان ترور شد. این مقام محلی پس از سوءقصد به بیمارستان انتقال یافته و گفته می‌شود وضعیت عمومی او رو به بهبودی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان جمعه شب ۸ تیر (۲۹ ژوئن) گفته است: «ساعتی پیش افراد ناشناس در پی تعقیب اسماعیل سعیدی نسب مسئول حراست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مقابل منزل یکی از آشنایان وی، او را مورد هدف گلوله قرار دادند.»

حسین مسگرانی در مصاحبه با خبرگزاری دولتی ایرنا می‌گوید که مهاجمان مسلح از یک دستگاه خودروی پراید به این مقام محلی شلیک کردند.

مسگری در باره جزئیات این سوءقصد افزود: «در این حادثه سه گلوله به بدن مسئول حراست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان اصابت کرده است. سعیدی بلافاصله به بیمارستان منتقل شده و هم اینک وضعیت عمومی وی در حال بهبودی است.»

ایرنا در پایان گزارش خود همچنین آورده است که “نهادهای امنیتی سیستان و بلوچستان سرنخ هایی از مسببان این حادثه به دست آورده‌اند.

اما هنوز هیچ گروهی مسئولیت این ترور را برعهده نگرفته است.

مرزهای جنوب شرقی ایران یکی از ناامن‌ترین مرزهای ایران است و بارها در این نواحی درگیری‌های مسلحانه رخ داده است.

کمپین فعالین بلوچ گزارش داده است که مسئولیت تامین امنیت استان سیستان و بلوچستان با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است و سپاه برای تامین امنیت منطقه بین “عشایر بلوچ” سلاح تقسیم کرده است.

کمپین فعالین بلوچ از “ناامنی‌های سیستماتیک” گزارش داده و نوشته است: «موضوع “ناامنی‌های سیستماتیک” اکنون تبدیل به حرف اول در بلوچستان شده و مردم بر سر سفره‌های خود پیوسته از آن صحبت می‌کنند و ائمه جمعه بارها به درخواست مردم در این باره سخنرانی کرده و از سپاه خواسته‌اند سیاست مسلح کردن عشایر بلوچ را ملغی کرده و سلاح فقط به دست ارگان‌های نظامی باشد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *