کاوه مدنی: کریمی‌قدوسی در صورت عدم ارائه مستندات باید کنار رود

By | ۱۳۹۸-۰۲-۲۳

کاوه مدنی، معاون سابق سازمان محیط‌ زیست ایران، به ادعاهای جواد کریمی قدوسی، یکی از نمایندگان جبهه پایداری در مجلس شورای اسلامی، علیه خود پاسخ داد.
ایران اینترنشنال:

مدنی در توییتی که روز یکشنبه ۲۲ اردیبهشت‌ماه منتشر کرد، نوشت کریمی قدوسی در صورت عدم ارائه سند برای ادعاهای و اتهامات مختلف علیه او قانونا باید از نمایندگی مجلس کناره‌گیری کند.

مدنی گفت این نماینده مجلس تا پایان ماه فرصت دارد «اسناد اخذ دکتری از انگلیس، ادای احترام به ملکه و اثبات حقوقی جاسوسی» علیه او را علنی کند و «در غیر این صورت با توجه به ضرورت مجازات نامبرده طبق مواد ۶٩٧ و ۶٩٨ قانون مجازات اسلامی بهتر است ایشان از نمایندگی مجلس استعفا دهد.»

اشاره معاون سابق سازمان محیط‌ زیست ایران به موادی از قانون است که بر اساس آن هرگونه ادعای «جرم» یا نشر «اکاذیب» علیه اشخاص حقوقی یا حقیقی با قصد «تشویش اذهان عمومی» بدون اثبات «صحت اسناد» مستوجب یک یا دو سال حبس است.

کریمی قدوسی که از سه دوره قبل در مجلس حضور دارد، از ابتدای انتصاب کاوه مدنی به معاونت معاون بین‌الملل، نوآوری و مشارکت فرهنگی-اجتماعی  سازمان حفاظت محیط زیست ایران در شهریور سال ۱۳۹۶ او را به «جاسوسی» و «دوتابعیتی» بودن متهم کرده بود.

مدنی در فروردین ۱۳۹۷ از معاونت سازمان محیط زیست استعفا داد و از ایران خارج شد.

کریمی‌قدوسی تاکنون اتهام‌هایی از این دست به شماری از مقام‌های دولت حسن روحانی از جمله خود او و وزرایش وارد کرده است.