“اسرائیل با تایید واشنگتن و مسکو به مواضع ایران حمله می‌کند”

By | ۱۳۹۸-۰۵-۳۱

روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن مدعی شد که حملات هفته‌های اخیر اسرائیل به مواضع ایران در عراق با تایید واشنگتن و مسکو صورت گرفته است.

یروت/ خبرگزاری آناتولی

به گزارش روزنامه «الشرق الاوسط» که با حمایت عربستان سعودی در لندن منتشر می‌شود، دولت تل آویو طی هفته‌های اخیر پس از اخذ تایید از واشنگتن و مسکو به انبار مهمات و موشک‌های ایران در عراق حملاتی ترتیب داده است.

به گزارش این روزنامه به نقل از منابع دیپلماتیک غربی، اسرائیل بر سر عدم اعلام رسمی تاییدیه آمریکا و روسیه در این خصوص توافق کرده و به پایگاه‌های نظامی حشد الشعبی در عراق حمله کرده است.

انفجارهای پیاپی روز گذشته در انبارهای حشدالشعبی در نزدیکی پایگاه هوایی بلد در استان صلاح‌الدین رخ داد که در ماه جولای نیز حملات مشابه آن صورت گرفته بود.

پایگاه هوایی بلد در نزدیکی بزرگترین پایگاه هوایی عراق که محل استقرار مشاوران نظامی آمریکایی و جنگنده‌هایF-16 عراق است، قرار دارد.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل دیروز در اوکراین، طی سخنانی با اشاره به حمله اخیر به مواضع حشدالشعبی در شمال عراق تصریح کرد: “ایران در هیچ کجا مصون نیست. در هر نقطه‌ای که نیاز باشد، علیه ایران اقدام می‌کنیم و دست ما می‌تواند از این هم درازتر شود”.

گزارش‌ها حاکی از آن است که جنگنده‌های اسرائیل ماه گذشته مواضع ایران در عراق را هدف قرار داده‌اند، اما اسرائیل در این مورد هنوز اظهارنظر رسمی نداشته است.

مقامات اسرائیل بارها اعلام کرده‌اند که صدها بار مواضع ایران در سوریه را مورد حمله هوایی قرار داده اند.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در نشست امنیتی مقامات این کشور، آمریکا و روسیه چند ماه پیش در قدس اشغالی طی سخنانی با اشاره به اینکه کشورش صدها بار مواضع ایران در سوریه را هدف قرار داده است، گفته بود: اسرائیل به حملات خود ادامه داده و به ایران اجازه حضور در سوریه را نمی‌دهد.