دکتر علیرضا زالی: عزیمت به تفرجگاهها در ۱۳ فروردین به استقبال مرگ رفتن است

By | ۱۳۹۹-۰۱-۱۳

تهران- ایرنا- فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران به عموم شهروندان هشدار داد که عزیمت به تفرجگاهها در روز سیزدهم فروردین ۹۹ به استقبال مرگ رفتن است.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر «علیرضا زالی» در آستانه ۱۳ فروردین، روز طبیعت به همشهریان صراحتاً هشدار داد: فردا چهارشنبه (روز طبیعیت) در صورت رفتن به طبیعت و تفرجگاهها، نه تنها تفنن و نشاط نخواهیم داشت بلکه با پای خود به کام مرگ خواهیم رفت.

وی با اشاره به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا خاطرنشان کرد: فردا (۱۳ فروردین) روز نصیحت و موعظه نیست و نقش بسیار مهمی در کاهش یا گسترش شیوع بیماری دارد. بنابر این هیچ گونه تسامحی در این قضیه پذیرفتنی نیست و با افراد از سوی مراجع انتظامی برخورد می شود.

زالی با اشاره به نقش کلیدی مردم در این زمینه، بر استمرار در خانه ماندن به ویژه در روز طبیعت تأکید کرد و از همشهریان خواست؛ همچون روزهای گذشته برای حفظ سلامتی خود و دیگران، جلوگیری از گسترش بیماری و  کاهش فشار کاری کادر درمان، در منزل  بمانند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران هشدار دارد که همشهریان در صورت خروج از منزل به بهانه حضور در طبیعت و تفرجگاهها تمام زحمات و محدودیت هایی را که در این مدت برای پیشگیری و مقابله با بیماری تحمل کردند، ممکن است با یک اشتباه و غفلت نقش بر آب کرده و تسلیم این ویروس شوند. بنابر این، جدی تر باید با این موضوع برخورد شود.

زالی در بخش دیگری از سخنان خود، خواستار کمک نهادهای اجتماعی و حمایتی از افرادی شد که از سر اجبار و ناچاری، به زباله گردی می پردازند و گفت: این قشر، گروه کم برخوردار و فقیری هستند که از حداقل های معیشتی محروم هستند و در این شرایط، متأسفانه روزهای سخت و آسیب های فراوانی را تجربه می کنند و نیازمند حمایت های معیشتی هستند که امیدواریم نهادهای اجتماعی و حمایتی در این خصوص همکاری کنند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به این که در شرایط فعلی با توجه به این که زباله های موجود، غیربهداشتی تر از حالت عادی هستند، خاطرنشان کرد: این زباله گردی می تواند به انتشار بیماری کمک کند. بنابر این باید از جابه جایی این زباله ها در سطح شهر تا حد امکان جلوگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *