از سرگیری طرح ترافیک در تهران  

By | ۱۳۹۹-۰۳-۰۶

طرح ترافیک پایتخت ایران که از ۲۳ فروردین و با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا ملغی شده بود، از سه‌شنبه ششم خرداد دوباره به جریان خواهد افتاد.

هدف لغو طرح، استفاده کمتر شهروندان از وسایل حمل و نقل عمومی و رعایت هر چه بیشتر فاصله اجتماعی بود. معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران می‌گوید تقاضای سفر با مترو و اتوبوس در مدت الغای طرح، از روزی ۴ میلیون به یک میلیون نفر رسید اما ترافیک در هسته مرکزی شهر، در برخی ایام بین ۴۲ تا ۱۶۷ درصد افزایش یافت.

مناف هاشمی به رسانه‌ها گفته که در مشورت‌های شهردار، رئیس شورای شهر، اعضای کمیسیون حمل و نقل، رئیس ستاد کرونای تهران و نماینده وزیر کشور، نتیجه‌گیری شد که اجرای محدوده‌های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا، به نفع تهران است زیرا جلوی سفرهای کاذب در مرکز شهر را می‌گیرد.

زمان اجرای طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا که قبلا از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه صبح تا ۱۹ بود به ساعت ۸ صبح تا ۱۶ کاهش یافته و از ساعت ۱۴ به بعد نیز خروج از محدوده‌های ترافیکی رایگان خواهد بود.

هاشمی با پیش‌بینی افزایش ۵ درصدی مسافران مترو و اتوبوس، ابراز امیدواری کرده که مردم فاصله‌گذاری‌های اجتماعی در وسایل حمل و نقل عمومی را رعایت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *