تخلف در واگذاری ۲۷۰۰ متر زمین در ولنجک به یک نهاد نظامی 

By | ۱۳۹۹-۰۷-۲۴

وب‌سایت خبری رویداد ۲۴ با انتشار اسنادی از فساد در قیمت‌‌گذاری و واگذاری یک ملک چند میلیاردی نوشت که ملک «زنبق» به مساحت دو هزار و ۷۶۵ متر مربع در خیابان زعفرانیه، همراه با مجوز ساخت یک برج به تعاونی مسکن شهرداری و سپس به یک نهاد نظامی واگذار شده است.

براساس این گزارش، این زمین در نهایت به یک برج ۱۲۷ واحدی در ۱۶ طبقه ساخته شده است.

این ملک در اختیار سازمان ملی زمین و مسکن بوده و به تعاونی مسکن شهرداری تهران فروخته شده است.

در حالی که قیمت زمین در سال ۸۸ در زعفرانیه متری پنج تا هشت میلیون تومان بوده، این زمین به قیمت متری ۶۲۰ هزار تومان به تعاونی مسکن شهرداری واگذار شده که قیمت کل آن یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بوده است.

براساس این گزارش، برای این ساختمان مجوز ساخت یک برج ۱۶ طبقه نیز صادر شده که تراکم واگذار شده به آن ۱۰۵۹ درصد است.

همچنین در خرداد ۹۶ و در روز‌های پایانی شهرداری محمدباقر قالیباف، شرکت تعاونی مسکن شهرداری، ملک زنبق را به قیمت ۱۱۴ میلیارد تومان به یک شرکت زیرمجموعه یکی از نهاد‌های نظامی فروخته است.

این سایت نوشت که واگذاری این ملک با دستور مستقیم عیسی شریفی، قائم‌مقام وقت شهردار تهران، انجام شده است. در این گزارش به نام این نهاد نظامی اشاره نشده است. عیسی شریفی به اتهام فساد در پرونده فساد هلدینگ یاس، وابسته به سپاه پاسداران، و بدهی چند هزار میلیارد تومانی این هلدینگ به شهرداری بازداشت شده است.

براساس گزارش سایت رویداد ۲۴  اکنون در این زمین و در یک کوچه ۱۲ متری یک برج ۱۲۷ واحدی ساخته شده است.

تلاش آستان قدس برای تصاحب ۱۷ هکتار از  زمین‌های ولنجک

سایت انصاف نیوز نیز در گزارشی از تلاش آستان قدس رضوی برای تصاحب زمین‌هایی در ولنجک خبر داد که در سال ۶۴ به تعاونی‌های کارمندان دولتی واگذار شده است.

براساس این گزارش این منطقه‌ ۱۷ هکتار وسعت و بیش از سه هزار مالک دارد. دیوان عدالت اداری سال ۹۸ در دادگاه بدوی به نفع مالکین حکم داده اما این حکم هنوز قطعی نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *