فروش کودکان برای سکس در فضای مجازی؟! پلیس فتا و ضابطین قضایی کجا هستند؟

By | ۱۳۹۹-۱۰-۱۵

دیدارنیوز – گروه اجتماعی: پس زمینه قرمز با علامت خطر زرد رنگ که روی آن نوشته شده است: «هشدار به دستگاه‌های نظارتی و انتظامی، فروش کودکان بد سرپرست و بی سرپرست زیر سن قانونی برای سکس در فضای مجازی». این تصویری است که در شبکه اجتماعی اینستاگرام دست به دست می‌چرخد. در صفحات بعدی این پست اینستاگرامی اسکرین شات چت دو نفر آمده است که درباره واریز قیمت و تحویل دادن یک کودک برای استفاده جنسی صحبت می‌کنند.

فروش کودکان برای سکس در فضای مجازی

قسمت عجیب این اتفاق این است که شماره کارت و اسم فرد هم منتشر شده است. نوید کوهی فعال اجتماعی که در اینستاگرام خود این پست را منتشر کرده است در توضیح این عکس نوشته است: «لطفا اینقدر این پست رو نشر بدید تا با حساسیت جامعه، مقامات برای برخورد با این افراد اقدام کنند. این فرد با سو استفاده از شرایط کودکانی که بد سرپرست هستند (مثلا سرپرست درگیر اعتیاد یا زندانه) با وسوسه پرداخت مبلغ به سرپرست، رضایت فروش کودک زیر سن قانونی به افراد بیمار پدوفیلیا رو بدست میاره و اون‌ها رو برای سکس به اون‌ها واگذار میکنه. شماره حساب اعلام شده باید رصد شه که متعلق به چه کسیست. حتی اگر این فرد قصد کلاهبرداری از بیماران جنسی رو داشته باشه باز هم مرتکب جرم شده و احساسات جامعه رو تحریک کرده. اطلاعات بیشتر در اختیار پلیس فتا و ضابطین قضایی قرار خواهد گرفت».
همانطور که این فعال اجتماعی نوشته است امکان اینکه این فاجعه رخ داده باشد وجود دارد و اگر به قصد کلاهبرداری هم باشد نیز جرم مشخصی روی داده و نهاد‌های مسئول باید ورود کنند. این فعال اجتماعی در استوری جدیدی که منتشر کرده اطلاعات دقیق تری از این افراد گفته است و مشخص است که پلیس فتا به راحتی می‌تواند به این پرونده رسیدگی کند.
فروش کودکان برای سکس در فضای مجازی؟! پلیس فتا و ضابطین قضایی کجا هستند؟کودکان خط قرمز‌های هر جامعه‌ای هستند و توقع افکار عمومی این است که از حقوق آن‌ها در کامل‌ترین شکل ممکن دفاع شود. کودکان کار، کودک همسری جزو اصلی‌ترین مسائلی است که در حوزه حقوق کودکان در کشور ما مطرح هستند. آزار جنسی کودکان نیز چه در شکل کودک همسری و چه در اشکال دیگر همواره محکوم بوده و نهاد‌های اجتماعی باید فکری جدی برای این مساله داشته باشند.
نهاد‌های نظارتی به صورت جدی شبکه‌های اجتماعی و مسائلی که در آن در حال رخ دادن هست را رصد می‌کنند و به تعبیر عامیه حواسشان به همه چیز هست. به عنوان مثال عکس پسر و دختر پارکور کار که منتشر شد به سرعت آن‌ها دستگیر شدند و حتی فردی که کلیپ بارش بادمجان را با استفاده از تکنیک‌های تصویری ساخته بود دستگیر شد. قطعا برای آن‌ها کاری ندارد که به سرعت با مسائلی از این دست برخورد کنند و این اطمینان را به افکار عمومی بدهند که حقوق کودکان خط قرمز آن‌ها هم هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *