رسانه‌های سپاه: هدف از برکناری طائب و انتصاب کاظمی افزایش تهاجم اطلاعاتی به دشمن است

By | ۱۴۰۱-۰۴-۰۵

رسانه‌های وابسته به سپاه پاسداران هدف از تغییر رییس سازمان اطلاعات سپاه را «بازآرایی برای یک دوره جدید» و افزایش اقدامات علیه اسرائیل و «تهاجم اطلاعاتی به دشمن» ذکر کردند.

خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران، نوشت که «قرار گرفتن یک ژنرال نظامی» بر رأس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران نشان از «یک بازآرایی برای یک دوره جدید و گامی به پیش» دارد و بدان معناست که ایران «در موقعیت جدید خود می‌تواند گام‌های بعدی علیه جاه‌طلبی‌ آمریکا و اسرائیل» بردارد.

این خبرگزاری نوشت که در این «بازآرایی و‌ گام جدید»، حسین طائب به‌ عنوان مشاور فرمانده‌ کل سپاه پاسداران نقش خواهد داشت.

پست مشاوره اما از پست‌های تزئینی و تشریفاتی در جمهوری اسلامی است و نوعی ابراز احترام به فرد عزل شده از سمت خود.

روزنامه جوان در رابطه با همین عزل و نصب نوشت که این تغییرات «همان تهاتر اطلاعاتی» است که پیش از این، «مقاومت اسلامی آن را زیر گوش دشمن اجرا کرده» و «این تحولات پرده اول از یک واقعه بزرگ است.»

به گفته این روزنامه، اقدامات سازمان اطلاعات سپاه در دوره طائب از جمله در مقابله با «براندازان و جاسوسان»، کنار گذاشته نخواهد شد: «قوت‌های این نهاد خصوصاً در عرصه‌های نسبتاً جدیدتری چون تهاجم اطلاعاتی به دشمن، واجد مجاهدت مضاعفی خواهد شد.»

این ادعاها در حالی مطرح شده است که طرح‌های جمهوری اسلامی برای ربودن و ترور چند شهروند اسرائیل در ترکیه شکست خورده و دست‌کم هشت نفر در ارتباط با این ماجرا در استانبول بازداشت شده‌اند.

پیش از انتشار خبر رسمی برکناری طائب، شبکه کان اسرائیل روز ۲۷ خرداد و شش روز پیش از منتشر شدن این خبر، نوشته بود نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی خواستار برکناری این روحانی امنیتی به دلیل شکست عملیات این سازمان در ترکیه علیه شهروندان اسرائیل شده‌اند.

همچنین منابع ایران اینترنشنال خبر دادند که شکست‌های متوالی سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در انجام مأموریت‌های تروریستی خارج از کشور در طول زمان صداهای اعتراضی برای برکناری طائب را تقویت کردند.

با این حال اسماعیل کوثری، نماینده تهران در مجلس، گفت که این جابه‌جایی از اختیارات فرمانده کل سپاه و کاملا طبیعی است و اتفاق عجیب و غیرمنتظره‌ای نیفتاده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *