گروه‌های کرد به “همدستی در حمله پهپادی اصفهان” متهم شدند

By | ۱۴۰۱-۱۱-۱۳

پایگاه “نورنیوز” مدعی مشارکت گروه‌های کرد مستقر در اقلیم کردستان در انتقال قطعات ریزپرنده‌ها از خارج به ایران شد. ۷۰ فعال سیاسی و رسانه‌ای اصلاح‌طلب بحث تروریستی خواندن سپاه در اروپا را مداخله خارجی خواندند.

انفجار بامداد یکشنبه ۹ بهمن در اصفهان

پایگاه “نور نیوز” نزدیک به شورای عالی امنیت ملی ایران در گزارشی ادعا کرد که “گروه‌های کرد” در حمله به مجتمع وزارت دفاع در اصفهان مشارکت داشته‌اند. در این گزارش آمده که قطعات ریزپرنده‌ها به همراه مواد انفجاری، با هدایت و همدستی گروهای کرد مستقر در اقلیم کردستان عراق وارد ایران شده‌اند.

نور نیوز نوشت: «بر اساس اطلاعات دریافت شده، این گروه‌ها به سفارش سرویس امنیتی بیگانه پس از دریافت قطعات ریزپرنده‌ها و مواد انفجاری، آنها را از یکی از مسیرهای صعب‌العبور در شمال غرب وارد کشور کرده و به رابط سرویس در یکی از شهرهای مرزی تحویل داده‌اند.»

در این گزارش عنوان شده است: «قطعات و مواد فوق در یک کارگاه مجهز با استفاده از نیروهای آموزش دیده مونتاژ و برای حمله خراب‌کارانه علیه مجتمع کارگاهی وزارت دفاع در اصفهان مورد بهره‌برداری قرار گرفتند.»

نور نیوز افزوده که دولت عراق هنوز نتوانسته به مسئولیت قانونی خود در خصوص جلوگیری از “فعالیت تروریستی” گروه‌های کرد عمل کند.

در نوامبرگذشته، سپاه پاسداران مقر چند گروه کرد مخالف جمهوری اسلامی در شمال عراق را با موشک و پهپاد هدف گرفت. این حملات با مستمسک “اقدامات خرابکارانه” و پشتیبانی این گروه‌ها از تظاهرات ضد حکومتی انجام شدند.

مقامات جمهوری اسلامی گفته‌اند که حمله به مجتمع کارگاهی وزارت دفاع در اصفهان با واکنش به موقع سامانه‌های پدافندی ناموفق بوده و تنها سقف یکی از کارگاه،ها آسیب دیده است. جروزالم پست اما با اشاره به چهار انفجار در مجتمع، خسارات را بسیار فراتر دانسته و عملیات علیه تاسیسات تولید سلاح‌های پیشرفته را بسیار موفق خوانده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *