الهه محمدی، روزنامه‌نگار زندانی، از مردم خواست صبر پیشه کنند «تا ماه را با خود از غربت بیاورد»

By | ۱۴۰۱-۱۱-۱۶

یکی از روزنامه‌نگاران بازداشت‌شده در ارتباط با اطلاع‌رسانی درباره کشته شدن مهسا امینی در بازداشت نیروی انتظامی، در پیامی از زندان قرچک با خواندن شعری از شیرکو بی‌کس از مردم خواست صبر پیشه کنند تا «ماه را با خود از غربت بیاورد.»

الهه محمدی، روزنامه‌نگار زندانی، روز جمعه با بازخوانی شعری از شیرکو بی‌کس، شاعر کرد، از همراهی کسانی که در مدت بیش از چهار ماه گذشته از او و سایر بازداشت‌شدگان حمایت کردند، قدردانی کرد.

در پیام صوتی خانم محمدی که روز شنبه ۱۵ بهمن در صفحه توییتر همسرش سعید پاشایی منتشر شده، او شعری با این مضمون می‌خواند: «سفر، دردی مادرزاد، سفر درخت بی‌دایه، و رقص رنجی عظیم. و من مهیای این سفر، از ساحت ستم خواهم گذشت.»

آقای پاشایی نوشته است: «الهه دوست دارد به قول شیرکو، صبر پیشه کنید تا ماه را با خود از غربت بیاورد.»

الهه محمدی، خبرنگاری که برای پوشش خبری مراسم تشییع پیکر مهسا امینی از طرف روزنامه «هم‌میهن» به سقز رفته بود، روز نهم شهریور بازداشت شد.

خانم محمدی به همراه نیلوفر حامدی به دلیل انتشار گزارش ‌درباره کشته شدن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد، به اتهام «جاسوسی و آموزش در خارج از کشور به نیت اغتشاش» در زندان به سر می‌برند.

با آغاز این دور از اعتراضات سراسری ایران از ۲۶ شهریور در پی کشته شدن مهسا (ژینا) امینی در بازداشت گشت ارشاد نیروی انتظامی، موج احضار، هشدار، و بازداشت روزنامه‌نگاران در کشور شدت گرفته است.

کمیته‌ حفاظت از روزنامه‌نگاران در گزارش سالانه خود جمهوری اسلامی ایران را در کنار چین، میانمار، ترکیه، و بلاروس در صدر فهرست جهانی بزرگترین زندان روزنامه‌نگاران قرار داده است.
صدای آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *