توماج صالحی در زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته است

By | ۱۴۰۲-۰۳-۲۱

خبرگزاری هرانا – توماج صالحی، خواننده رپ اعتراضی علیرغم گذشت بیش از هفت ماه از زمان دستگیری کماکان در یکی از سلولهای امنیتی زندان دستگرد اصفهان در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد. نزدیکان این شهروند گفتند که وی چند ماه پس از بازداشت، در بازجویی ها مورد ضرب و شتم قرار گرفته و با وجود جراحات، از رسیدگی پزشکی مناسب محروم مانده است.

شنبه بیستم خردادماه ۱۴۰۲، توماج صالحی، علیرغم گذشت بیش از هفت ماه از زمان دستگیری کماکان در زندان دستگرد اصفهان، در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد.

یک منبع مطلع به هرانا گفت: “توماج صالحی چند ماه پس از بازداشت در مراحل بازجویی مورد ضرب و شتم قرار گرفت. به طوری که پای راست و چشم راست وی آسیب دید. او کماکان از جراحات وارده رنج میبرد.”

همچنین یکی از نزدیکان این شهروند به هرانا گفت: “توماج صالحی در سلول خود از وضعیت بهداشتی مناسبی برخوردار نمیباشد و علیرغم جراحات وارده، از رسیدگی پزشکی مناسب محروم مانده، امری که افزایش نگرانی های خانواده و نزدیکان وی را به همراه داشته است.”

روز یکشنبه هفدهم اردیبهشت ماه، جلسه بازپرسی توماج صالحی، به صورت ویدیو کنفرانس در دادسرای اصفهان برگزار شده بود.

پیشتر پرونده آقای صالحی به دلیل نقص تحقیقات از دادگاه به دادسرا بازگردانده شد.

توماج صالحی، اوایل آبان ماه ۱۴۰۱، در ارتباط با اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. خبرگزاری های رسمی مدعی شدند، بازداشت وی در هنگامی که او قصد خروج غیرقانونی از مرزهای غرب کشور را داشته، صورت گرفته است. ادعایی که توسط نزدیکان او تکذیب شد.

توماج صالحی، خواننده رپ اعتراضی و شهروند اهل شاهین شهر واقع در استان اصفهان است که بابت پرونده قبلی خود در سال ۱۴۰۰ از بابت اتهامات «توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام» به ۶ ماه حبس و جزای نقدی محکوم شده بود.

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *