ایران در جام جهانی ۲۰۲۳ تکواندو قهرمان شد

By | ۱۴۰۲-۰۸-۲۵

جام جهانی ۲۰۲۳ تکواندو در گویانگ کره جنوبی با قهرمانی تیم ملی ایران به پایان رسید.

رزمی‌کاران ایران با ترکیب میرهاشم حسینی، امیرمحمد بخشی و ابوالفضل عباسی با غلبه بر کره جنوبی، برزیل و استرالیا، ضمن ایستادن روی سکوی نخست، جایزه ۲۰ هزار دلاری را نصیب خود کردند.

ایران در جام جهانی ۲۰۲۳ تکواندو قهرمان شد

پس از نتایج ضعیف تکواندوی مردان ایران در مسابقات جهانی باکو و بازی‌های آسیایی هانگژو، مجید افلاکی به عنوان سرمربی جدید تیم ملی انتخاب شد.

او که جایگزین بیژن مقانلو شده است، تکواندوکاران ایران را برای چهارمین قهرمانی متوالی در رقابت‌های جام جهانی هدایت کرد.

در مسابقات مردان، هشت کشور استرالیا، ساحل عاج، مراکش، کره جنوبی، برزیل، ایران، چین و مکزیک حضور داشتند. در مسابقات زنان، هفت تیم برزیل، چین، ساحل عاج، کره جنوبی، مکزیک، مراکش و ایران به روی شیاپ چانگ رفتند.

ایران با ترکیب ملیکا میرحسینی، یلدا ولی‌نژاد و تینا مدانلو در مبارزه‌ای نزدیک مغلوب چین شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

آخرین بخش از این مسابقات، رقابت‌های ترکیبی زنان و مردان با حضور یلدا ولی‌نژاد، ملیکا میرحسینی، میرهاشم حسینی و ابوالفضل عباسی است که روز پنجشنبه برگزار خواهد شد.

تکواندوی ایران در رنکینگ جهانی شرایط خوبی ندارد و بهترین نماینده حال حاضر ایران در وزن‌های المپیکی، ناهید کیانی در ۵۷ کیلوگرم است که جایگاه پنجم را در اختیار دارد. بهترین رتبه مردان هم، جایگاه دهمی مهران برخورداری در ۸۰ کیلوگرم است.

به این ترتیب امیدواری تکواندوی ایران برای تصاحب سهمیه‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس، معطوف به مسابقات گزینشی قاره‌ای است که در چین برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *