استاندار تهران: پس از انقلاب فقط یک بیمارستان دولتی در تهران احداث شده است

By | 2020-01-01

تهران- ایرنا- استاندار تهران با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی به مسائل و مشکلات این استان کمتر توجه شده است گفت: برای نمونه پس از انقلاب فقط یک بیمارستان دولتی در تهران احداث شده است.

انوشیروان محسنی بندپی عصر سه شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان اسلامشهر اظهار داشت: بیمارستان دولتی قلب شهید چمران تنها بیمارستان احداثی دولتی است و این نشان می دهد که تهران استان برخورداری نیست و با مسائل و مشکلات زیادی با توجه به جمعیت زیاد مواجه است.

وی افزود: در برخورداری از تخت بیمارستانی میانگین کشوری برای یک هزار نفر، یک و ۶ دهم درصد تخت بیمارستانی است و در استان تهران نیز همین رقم است و همچنین در سرانه کلاس های آموزشی در کشور به ازای هر یک کلاس درس ۳۳ دانش آموز است اما در استان این میزان ۳۴ دانش آموز است.

استاندار تهران ادامه داد: نیاز است یک برنامه ریزی در رفع مسائل و مشکلات مردم شهرستان های جنوب غربی و شرقی استان انجام شود که البته به زودی با حضور معاون اول رئیس جمهوری این جلسه برگزار و در یک برنامه کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت برای رفع مشکلات مردم شهرستان های جنوبی استان تصمیمات خوبی گرفته می شود.

وی خاطرنشان کرد: استان تهران نقش بین المللی را برای کشور ایفا می کند و بسیاری از گردشگران در بخش سلامت خدمات پزشکی دریافت می کنند که باید میزان خدمات پزشکی در پایتخت افزایش یابد.

محسنی بندپی با اشاره به برگزاری انتخابات در اسفندماه نیز گفت: هدف اصلی قانونمداری و بی طرفی برای مجریان این انتخابات است و ملاک ما رعایت قانون و عدالت و حضور پرشور مردم در صحنه انتخابات است.

به گفته وی، به فرموده مقام معظم رهبری هر چقدر حضور مردم در صحنه انتخابات بیشتر شود یک زره پولادین در مقابل دشمنان است و باید طوری این انتخابات را برگزار کنیم که تمامی توطئه های دشمنان خنثی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *