بنی صدر: سعودی ها با همکاری اسرائیل برای حملۀ امریکا به ایران دستاویز درست می کنند

By | ۱۳۹۸-۰۲-۳۱
عربستان و متحدانش در واکنش به حمله امروز سه‌شنبه ۲۴ اردیبهشت/‌ ۱۴ مه، شبه‌ نظامیان حوثی، ٨ پایگاه نظامی در صنعا پایتخت یمن را بمباران کردند و گفتند عامل اصلی این موضوع ایران است.
ابوالحسن بنی‌صدر، رئیس جمهوری پیشین جمهوری اسلامی ایران، در پاسخ به این پرسش که چرا عربستان سعودی، ایران را عامل حملۀ امروز به یمن می‌ داند، می‌ گوید: «عربستان در پی گسترش قدرت خود در منطقه است و به همین دلیل دست به بمباران این کشور زده است».
وی می‌گوید که ریاض مدعی شده است، شبه نظامیان حوثی ابزار دست جمهوری اسلامی ایران هستند، اما این ادعا هیچ اهمیتی ندارد. به گفته وی عربستان و یمن از سال‌ها به این سو، به دلیل سیاسی و مسائل اقتصادی وارد جنگ شده‌اند [سؤال: خوب، آقای بنی صدر، آیا آنگوته که ریاض مدعی شده، شبه نظامیان حوثی ابزار دست جمهوری اسلامی ایران هستند؟ ابوالحسن بنی صدر: والله، اینکه آنها چه روابطی با رژیم ایران دارند، و چقد “ایران” مؤثر است در اینکه آنها مقاومت می کنند، این یک شناسایی تاریخی لازم دارد. به تاریخ که مراجعه کنیم، می بینیم که اقلاً از دورۀ … در یمن آن زمان، این سعودی ها یمن را حیات خلوت خودشان تلقی می کنند.