فیگارو : جنگی پنهان میان اسرائیل و ایران آغاز شده است

By | ۱۳۹۹-۰۴-۱۶

فیگارو روزنامۀ صبح پاریس در شمارۀ امروز خود دوشنبه ششم ژوئیه با اشاره به انفجارهای مرموز اخیر به ویژه در تأسیسات اتمی نطنز گفته است که میان جمهوری اسلامی ایران و اسرائیل جنگی در سایه شکل گرفته است که این روزنامه از آن در حال حاضر به عنوان “جنگ سایبری” یاد کرده است.

خبرنگار فیگارو، در ادامه افزوده است، که پرسش این است که آیا این جنگ می تواند از چارچوب کنونی خود خارج شده و به یک رویارویی مستقیم نظامی نیز تبدیل شود. در پاسخ به این پرسش، خبرنگار فیگارو به سخنان اخیر آموس یادلین، رئیس پیشین سرویس های اطلاعاتی ارتش اسرائیل، استناد کرده که رهبران این کشور را به هوشیاری و آمادگی در مقابل رژیم تهران فراخوانده است. در این فراخوان، آموس یادلین، گفته است که “اگر رهبران جمهوری اسلامی ایران، اسرائیل را متهم کنند این کشور باید خود را به طور عملی برای مواجهه با واکنش های تهران آماده سازد.”

به گفتۀ آموس یادلین واکنش های جمهوری اسلامی ایران می تواند شامل جنگ سایبری، پرتاب راکت و موشک به روی اسرائیل از طریق سوریه و یا حمله به نمایندگی های اسرائیل در خارج باشد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ارتش اسرائیل دیروز یکشنبه پنجم ژوئیه در پاسخ به حملات راکتی گروه های فلسطینی در غزه نقاطی را در این بخش از سرزمین های فلسطینی بمباران کرد. ساعاتی بعد از این حملات راکتی، علی خامنه ای، رهبر حکومت اسلامی ایران، در پیامی به اسماعیل هنیه، رهبر گروه حماس در نوار غزه، بار دیگر بر پشتیبانی خود از گروه های فلسطینی برای نابود کردن دولت اسرائیل تأکید کرد.
ناصر اعتمادی: رادیو بین المللی فرانسه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *