روزی یک میلیون تومان به حساب هر نماینده و امتیازات فراون مالی دیگر, آخوند حسین جلالی, نماینده مجلس: ماه اول ۲۳۱ میلیون تومان به حسابم واریز شد

By | ۱۳۹۹-۰۴-۱۶

کامران بارنجی

اگراز دریافتی 231میلیون تومانی نمایندگان ‎مجلس یازدهم در ماه اول کاری‌ تعجب کرده اید این رشته توییت را بخوانید تا با سایر مزایا و دریافتی‌های نمایندگانی که قرار است از حقوق کارگران، معلمان، بازنشستگان، بیکاران و… در مجلس دفاع کنند بیشتر آشنا شوید.

* ‏حقوق ثابت هر نماینده مجلس(بین رئیس مجلس و سایر نمایند‌ه‌ها تفاوتی نیست) 11میلیون و 600هزار تومان است اما آیا نماینده‌ها فقط این حقوق را برای حضور در مجلس دریافت می‌کنند؟ پاسخ به این سوال منفی است.

* ‏نمایندگان مردم در مجلس علاوه بر حقوق، ردیف‌های دریافتی دیگری هم دارند مانند: هزینه ایاب و ذهاب، استخدام منشی، اجاره دفتر، اجاره منزل در تهران و قبض موبایل که باز هم برای دریافت همه این موارد تفاوتی بین نماینده‌ها نیست و حتی نمایندگان تهران هم اجازه منزل دریافت می‌کنند.

* ‏اما هزینه‌هایی که برای این ردیف‌ها پیش‌بینی می‌شود هم جالب است.مثلا هر نماینده ماهیانه3میلیون تومان برای اجاره دفتر و 9میلیون تومان برای استخدام 3نفر دریافت می‌کنندکه برای استخدام این 3نفر(اگر استخدام کنند)هیچ‌گاه دست به ریسک نمی‌زنند و نزدیکانشان در این سمت‌ها استخدام می‌کنند.

* ‏هزینه اقامت نماینده‌ها در تهران هم به ازای هر نماینده 5میلیون تومان برای بیت‌المال آب می‌خورد. اینجا هم تفاوتی بین نماینده‌های تهران و شهرستان یا نماینده‌هایی که در تهران منزل شخصی دارند، وجود ندارد. این پول بدون هیچ فیلتری ماهیانه به حساب تمام نماینده‌ها واریز می‌شود.

* ‏هزینه مسکن،استخدام و اجاره دفتر تنها امتیازات نماینده‌ مردم بودن نیست.آنها همان ابتدای شروع به کار یک خودروی دولتی با سهمیه بنزینی و یک نفر راننده به انتخاب نماینده محترم در اختیارشان قرار می‌گیرد و علاوه بر آن برای رفت و آمد به مجلس هم بیش از دو میلیون تومان دریافت می‌کنند.

* ‏اما نماینده مجلس است و هزینه‌های موبایل. در بودجه، هزینه این بخش هم پیش بینی شده و ماهیانه به حساب نماینده ها عددی نزدیک به 500هزار تومان بابت پرداخت قبض موبایل واریز می شود.

* ‏بنابراین با جمع این اعداد آن حقوق بالای 11میلیون تومان و پرداخت 20میلیون تومان به عنوان سایر هزینه ها دور از تصور نیست. در حقیقت اگر هر نماینده فقط همین هزینه ها را دریافت کند هر روز یک میلیون تومان به حسابش واریز می شود.

آخوند حسین جلالی، نماینده رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفته است که در ماه اول حضورش در مجلس، ۲۳۱ میلیون تومان به حساب او واریز شده است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، این آخوندک گفته است از این مبلغ ۱۱ میلیون تومان مربوط به حقوق نمایندگی است و ۲۰۰ میلیون تومان بابت مسکن دریافت کرده است.

این نماینده گفته است ۲۰ میلیون تومان هم بابت «سایر هزینه‌ها» به حساب او واریز شده ولی اشاره‌ای به جزییات این هزینه‌ها نکرده است.

حقوق نمایندگان مجلس در سال ۹۶، شش میلیون تومان اعلام شده بود که در طول سه سال با افزایش ۵ میلیون تومانی به ۱۱ میلیون تومان رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *