ارشاد کریمی پیمانکار نطنز یا بمب‌گذار سایت‌های هسته‌ای ایران؟

By | ۱۳۹۹-۰۵-۰۶

انفجارهای مختلف در چند اخیر بسیار مشکوک است؛ برخی معتقدند این انفجارها اتفاقی است اما برخی خبر داده‌اند که دلیل انفجارها خرابکاری عمدی بوده است. نام ارشاد کریمی پیمانکار ساخت آزمایشگاه نطنز به عنوان متهم اصلی مطرح شده است.

به گزارش نامه نیوز، انفجار‌های سریالی در ایران به موضوعی عجیب و پیچیده تبدیل شده است که دلایل آن مشخص نیست. در مدتی کوتاه، دو انفجار در دو سایت هسته‌ای پارچین و سایت نطنز رخ داد. علی ربیعی سخنگوی دولت گفته حادثه نیروگاه نطنز پیچیدگی خاص خود را دارد و هنوز جمع بندی قطعی نشده است.حجت الاسلام طباطبایی نژاد امام جمعه اصفهان برای نخستین بار از دخالت پیمانکار در کار گذاشتن بمب در سالن سنجش سانتریفیوژ‌ها خبر داد و پس از آن کانال‌های تلگرامی که خود را وابسته به نهاد‌های نظامی معرفی می‌کنند، خبر دادند که نام پیمانکار ارشاد کریمی بوده است.

ارشاد کریمی سال‌ها پیمانکار سایت بوده و راه‌اندازی چرخه غنی‌سازی در اختیار او قرار داشته است. کریمی مدیر عامل شرکت مقیاس همیشه ردیاب (مهر) است که در زمینه تجهیز آزمایشگاه‌ها فعالیت می‌کند. او همزمان با دوران جنگ، کار خود را در صنایع دفاع آغاز کرد و سپس به صنایع خودروسازی رفته است. آزمایشگاه‌های شرکت مگاموتور، محورسازان ایران خودرو، تراکتورسازی تبریز و آزمایشگاه‌های صنایع دفاع توسط کریمی طراحی شده است

هنوز به صورت رسمی بازداشت کریمی تایید نشده و ممکن است اخبار تایید نشده در روز‌های آینده تکذیب شود. سوال اینجاست که آیا این پرونده هم مثل ماجرای ترور دانشمندان هسته‌ای، بمب گذاری در حرم امام رضا و شهادت سردار طهرانی مقدم، با ابهامات فراوان همیشه باز خواهد ماند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *