علیرغم تمام مستندات، دختر آبادانی متهم و مامور حراست تبرئه شد

By | ۱۳۹۹-۱۰-۱۵

شعبه ۷ دادیاری آبادان برای بهار چشم براه، شهروند اهل آبادان قرار جلب به دادرسی صادر کرد. همزمان مهدی کاظمی، مامور حراست پالایشگاه آبادان از اتهامات مطروحه تبرئه شده است.

مامور حراست پای روی بدن بهاره چشم‌ براه گذاشته است

آبان‌ماه امسال پخش تصاویری از ضرب و شتم خانم چشم براه در فضای مجازی تحت عنوان دختر آبادان واکنش‌های بسیاری را به خود جلب کرد. در این ویدئو مامور حراست اقدام به لمس اندام‌های این شهروند و گذاشتن پا بر روی بدن وی کرده بود. در پی این رخداد صدا و سیما اقدام به پخش اعترافات تلویزیونی خانم چشم براه علیه خود کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شعبه ۷ دادیاری آبادان برای بهار چشم براه، شهروند اهل آبادان علیرغم وجود مستندات قرار جلب به دادرسی صادر کرد.

شعبه ۷ دادیاری آبادان برای خانم چشم براه از بابت اتهامات “ورود به زور، ایراد ضرب و جرح و آتش‌سوزی عمدی” قرار جلب به دادرسی صادر کرده است. همزمان داریوش معمار، روزنامه‌نگار خوزستانی از تبرئه مهدی کاظمی، مامور حراست پالایشگاه آبادان از اتهامات مطروحه خبر داد.

بابک پاک نیا، یکی از وکلای مدافع این شهروند ضمن اعتراض به صدور قرار جلب به دادرسی پیش از تفهیم ادله، ابلاغ به وکلا و اخذ آخرین دفاع توسط دادیار پرونده در صفحه توییتر خود گشته است: “آیا قاضی که به استناد فیلم رای صادر می کند اعتقادی به تفهیم ادله دارد؟! آیا برای تفهیم ادله لازم نیست که فیلم مورد استناد در حضور وکلا و متهم پخش شود؟ آیا در دانشکده حقوق در خصوص تفهیم ادله چیزی آموخته است؟”

این وکیل دادگستری که درخواست بازبینی دوربین‌های مداربسته در حضور وکلای پرونده را کرده بود مجددا از وجود فشار بر روی موکل خود خبر داده است: “بهار چشم براه تعریف می کرد که قاضی قبلی به او گفته است پاک نیا را عزل کن! حتی گفته همین صفحه را امضا کنی کافی است که عزل او را ابلاغ کنیم! قاضی جدید هم بدون توجه به لایحه ارسالی از طریق سامانه خود کاربری و بدون تشکیل جلسه و ابلاغ، قرار جلب به دادرسی صادر کرده است!”

بابک پاک نیا پیشتر نیز از وجود فشار بر روی موکل خود برای عزل وکیل از سوی قاضی نخست پرونده خبر داده بود.

در تاریخ ۱ آبان‌ماه امسال پخش تصاویری از ضرب و شتم خانم چشم براه در فضای مجازی تحت عنوان دختر آبادانی واکنش‌های بسیاری را به خود جلب کرد. در این ویدئو پس از زخمی شدن خانم چشم براه در یک درگیری، مامور حراست پالایشگاه آبادان اقدام به لمس اندام‌های این شهروند و گذاشتن پا بر روی بدن وی کرده بود.

در پی این رخداد صدا و سیما اقدام به پخش اعترافات تلویزیونی این شهروند علیه خود کرد. مدتی بعد معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی شهرستان آبادان از بازداشت مامور حراست خبر داده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *