محافظ رهبر سابق جمهوری اسلامی:خمینی با دارو ترور شد، حفاظت از خامنه‌ای باید هزار برابر شود

By | ۱۴۰۱-۰۵-۰۸

حمیدرضا نقاشیان از محافظان روح‌‌الله خمینی، در مصاحبه‌ای با اعلام اینکه رهبر سابق جمهوری اسلامی در بیمارستان با دارو ترور شده بود، گفت که حفاظت از خامنه‌ای به دلیل «شبهه نفوذ» در دفتر او باید هزار برابر شود.

او در مصاحبه ای ویدیویی اعلام کرد که روح‌الله خمینی با مشکل قلبی در بیمارستان بستری شده بود اما بعدا مشخص شد که معده او خونریزی کرده است.

نقاشیان ادعا کرد کپسول‌های مورد استفاده در این اقدام از طریق چند رابط از یک «داروخانه زیرپله‌ای» در لندن خریداری شده بود و این داروخانه قبل از آن وجود نداشت و برای این کار(فروش این داروها) ایجاد شده و بعد تعطیل شده بود.

او توضیح بیشتری درباره این داروها نداد و اعلام نکرد که آیا این داروها به توصیه پزشکان خمینی تجویز شده بود یا نه. این محافظ خمینی همچنین نگفت که افراد خریداری کننده داروها چه سمتی داشتند.

نقاشیان اعلام کرد که متن بازجویی از خریداری کنندگان این کپسول‌ها در پرونده تشکیل شده در وزارت اطلاعات وجود دارد اما اکبر هاشمی رفسنجانی در آن زمان اجازه نداده این پرونده پیگیری شود.

او همچنین گفت که به دلیل به وجود آمدن «شبهه نفوذی‌ها» در دفتر رهبر جمهوری اسلامی در جریانات اخیر، باید حفاظت از خامنه‌ای هزار برابر شود.

نقاشیان توضیح بیشتری درباره «شبهه نفوذی‌ها» در دفتر خامنه ای نداد. این سخنان پس از تغییرات در سازمان اطلاعات سپاه پاسداران و نهاد مسئول حفاظت از رهبر جمهوری اسلامی بیان شده است.

چهارم تیر ماه و دو روز پس از برکناری حسین طائب، رییس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران، ابراهیم جباری، فرمانده «سپاه حفاظت ولی امر» نیز که مسئولیت حفاظت از رهبر جمهوری اسلامی را بر عهده دارد، پس از ۱۲ سال برکنار شد و حسن مشروعی‌فر جایگزین او شد.

تغییر فرمانده سپاه حفاظت ولی امر در فاصله کوتاهی پس از عزل طائب از ریاست سازمان اطلاعات سپاه، سوال‌های تازه‌ای را درباره دلیل این تغییرات در این فاصله زمانی کوتاه ایجاد کرد.

تلاش برای مبارزه با نفوذ بالای اسرائیل در نهادهای نظامی، امنیتی و عملیاتی جمهوری اسلامی از جمله دلایلی است که ناظران برای این تغییرات برمی‌شمارند.
ایران اینترنشنال:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *