ادامه کشف حجاب هنرمندان؛ شقایق دهقان عکس بدون مانتو و روسری منتشر کرد

By | ۱۴۰۱-۰۹-۱۴

شقایق دهقان، بازیگر سینما و تئاتر، با انتشار تصویری بدون حجاب اجباری از خود در اینستاگرام در حالی که یک دسته گل نرگس در دست دارد، با نقل شعری از یک شاعر لهستانی نوشت «آدم‌ها روی پل می‌میرند»، «پاشو عزیزم برایت یک سبد گل نرگس آورده‌ام.»

خانم دهقان که پیش از این نیز عکس‌های بدون حجاب خود فضای عمومی شهر را منتشر کرده بود، روز شنبه ۱۲ آذر، عکسی منتشر کرد که علاوه بر برداشتن حجاب اجباری از سرش، این بار مانتو هم به تن ندارد.

او بر روی این تصویر شعری نمادین و متناسب با وقایع جاری در ایران از ویسواوا شیمورسکا، شاعر لهستانی برنده جایزه ادبی نوبل را منتشر کرد که می‌گوید: «قهر نکن عزیزم! همیشه که عشق، پشت پنجره‌هامان سوت نمی‌زند! گاهی هم باد، شکوفه‌های آلوچه را می‌لرزاند. دنیا همیشه قشنگ نیست. پاشو عزیزم! برایت یک سبد گل نرگس آورده‌ام؛ با قصه‌ آدم‌ها روی پل. آدم‌ها روی پل راه می‌روند. آدم‌ها روی پل می‌ترسند. آدمها، روی پل، می‌میرند.»

شقایق فراهانی پیش‌تر عکس بی‌حجاب خود را در استوری صفحه اینستاگرمش به اشتراک گذاشته و نوشته بود: «سهواً حجابم افتاد، سهواً دوباره سرم نکردم، یکی هم داشت سهواً عکس می‌گرفت، سهواً هم یکی دستش خورد و استوریش کرد. بابت همه این سهواًها و برای رفع همه این سوتفاهم‌ها، از صمیم قلبم از این طریق و از همه طریق‌های دیگه که بفرمایید، از مردم، از مسئولین، از همه اونا که جریحه‌دار شدن، صراحتا از هیچ کسی عذرخواهی نخواهم کرد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *