ماموران با فرود اجباری هواپیمای حامل خانواده علی دایی در کیش، آنها را ممنوع‌الخروج کردند

By | ۱۴۰۱-۱۰-۰۶

بنا بر گزارش رسیده به ایران اینترنشنال، ماموران امنیتی هواپیمای ماهان به شماره ۶۳ حامل همسر و فرزند علی دایی که به مقصد دبی در حال حرکت بود در فرودگاه کیش به زمین نشاندند و آنها را ممنوع الخروج کردند.

علی دایی،‌ اسطوره فوتبال ایران تایید کرده است که هواپیمای حامل همسر و دخترش را که از تهران عازم دوبی بوده است، در میان راه و در جزیره کیش وادار به فرود کردند و دختر و همسر علی دایی را از پرواز پیاده کردند.
آقای دایی به خبرگزاری ایسنا گفت که همسر و دخترش بازداشت نشدند و او پیگیر بازگرداندن آنها به تهران است.

او به ایسنا گفت: «همسر و دخترم امروز از فرودگاه امام خمینی کاملا قانونی سوار هواپیما شدند تا به دوبی بروند اما هواپیمای شرکت ماهان را از دوبی برگرداندند و در کیش به زمین نشاندند و دختر و همسر من را از پرواز پیاده کرده‌اند اما بازداشت نشدند. الان هم پیگیر کارهای آنها هستم تا از کیش به تهران برگردند.»

او با ابراز تعجب از اتفاقی که افتاده تاکید کرده است که همسر و دخترش هیچ مشکل ممنوع الخروجی نداشتند و قرار بوده برای یک سفر کوتاه به دوبی بروند.

دایی افزود: «چیزهایی در زندگی‌ام می‌بینم که باورش برایم خیلی سخت است. آنها کاملا قانونی از محل بررسی پاسپورت عبور کرده‌اند و سوار هواپیما شده‌اند اما از دوبی این‌ همه مسافر را برگرداندند تا همسر و دختر من را پیاده کنند.»

توضیح یک مقام امنیتی درباره نشاندن پرواز همسر و دختر علی دایی در فرودگاه کیش

خبرگزاری ایسنا به نقل از یک مقام امنیتی درباره علت نشاندن هواپیمای همسر و دختر علی دایی در فرودگاه کیش و جلوگیری از خروج آن‌ها به مقصد دوبی نوشت: «همسر علی دایی به دلیل فعالیت در فراخوان اعتصابات از سوی مراجع امنیتی ممنوع الخروج شده بود.»

این مقام امنیتی همچنین مدعی شده است که همسر علی دایی «طی یک فرایند غیرقانونی در اخذ مجوز خروج، در حال خروج از کشور بوده که پس از اطلاع مراجع امنیتی و با مجوز مقامات قضایی از خروج وی جلوگیری شده است.»

وی درباره دختر آقای دایی افزوده است: «دختر علی دایی مشکلی برای خروج از کشور نداشته و به دلیل وضعیت به وجود آمده برای مادرش از ادامه پرواز به مقصد دوبی باز مانده است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *