روزي يك ميليون تومان به حساب هر نماينده و امتیازات فراون مالی دیگر, آخوند حسین جلالی, نماینده مجلس: ماه اول ۲۳۱ میلیون تومان به حسابم واریز شد

By | 2020-07-06

کامران بارنجی

اگراز دريافتي 231ميليون توماني نمايندگان ‎مجلس یازدهم در ماه اول كاري‌ تعجب كرده ايد اين رشته توييت را بخوانيد تا با ساير مزايا و دريافتي‌هاي نمايندگاني كه قرار است از حقوق كارگران، معلمان، بازنشستگان، بيكاران و… در مجلس دفاع كنند بيشتر آشنا شويد.

* ‏حقوق ثابت هر نماينده مجلس(بين رئيس مجلس و ساير نمايند‌ه‌ها تفاوتي نيست) 11ميليون و 600هزار تومان است اما آيا نماينده‌ها فقط اين حقوق را براي حضور در مجلس دريافت مي‌كنند؟ پاسخ به اين سوال منفي است.

* ‏نمایندگان مردم در مجلس علاوه بر حقوق، رديف‌هاي دريافتي ديگري هم دارند مانند: هزینه ایاب و ذهاب، استخدام منشی، اجاره دفتر، اجاره منزل در تهران و قبض موبایل كه باز هم براي دريافت همه اين موارد تفاوتي بين نماينده‌ها نيست و حتي نمايندگان تهران هم اجازه منزل دريافت مي‌كنند.

* ‏اما هزينه‌هايي كه براي اين رديف‌ها پيش‌بيني مي‌شود هم جالب است.مثلا هر نماينده ماهيانه3ميليون تومان براي اجاره دفتر و 9ميليون تومان براي استخدام 3نفر دريافت مي‌كنندكه براي استخدام اين 3نفر(اگر استخدام كنند)هيچ‌گاه دست به ريسك نمي‌زنند و نزديكانشان در اين سمت‌ها استخدام مي‌كنند.

* ‏هزينه اقامت نماينده‌ها در تهران هم به ازاي هر نماينده 5ميليون تومان براي بيت‌المال آب مي‌خورد. اينجا هم تفاوتي بين نماينده‌هاي تهران و شهرستان يا نماينده‌هايي كه در تهران منزل شخصي دارند، وجود ندارد. اين پول بدون هيچ فيلتري ماهيانه به حساب تمام نماينده‌ها واريز مي‌شود.

* ‏هزينه مسكن،استخدام و اجاره دفتر تنها امتيازات نماينده‌ مردم بودن نيست.آنها همان ابتداي شروع به كار يك خودروي دولتي با سهميه بنزيني و يك نفر راننده به انتخاب نماينده محترم در اختيارشان قرار مي‌گيرد و علاوه بر آن براي رفت و آمد به مجلس هم بيش از دو ميليون تومان دريافت مي‌كنند.

* ‏اما نماينده مجلس است و هزينه‌هاي موبايل. در بودجه، هزينه اين بخش هم پيش بيني شده و ماهيانه به حساب نماينده ها عددي نزديك به 500هزار تومان بابت پرداخت قبض موبايل واريز مي شود.

* ‏بنابراين با جمع اين اعداد آن حقوق بالاي 11ميليون تومان و پرداخت 20ميليون تومان به عنوان ساير هزينه ها دور از تصور نيست. در حقيقت اگر هر نماينده فقط همين هزينه ها را دريافت كند هر روز يك ميليون تومان به حسابش واريز مي شود.

آخوند حسین جلالی، نماینده رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفته است که در ماه اول حضورش در مجلس، ۲۳۱ میلیون تومان به حساب او واریز شده است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، اين آخوندک گفته است از این مبلغ ۱۱ میلیون تومان مربوط به حقوق نمایندگی است و ۲۰۰ میلیون تومان بابت مسکن دریافت کرده است.

این نماینده گفته است ۲۰ میلیون تومان هم بابت «سایر هزینه‌ها» به حساب او واریز شده ولی اشاره‌ای به جزییات این هزینه‌ها نکرده است.

حقوق نمایندگان مجلس در سال ۹۶، شش میلیون تومان اعلام شده بود که در طول سه سال با افزایش ۵ میلیون تومانی به ۱۱ میلیون تومان رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *