ایران مصیبت زده؛ کیومرث پوراحمد ,کارگردان سینما هم دق کرد هم خودکشی!

By | ۱۴۰۲-۰۱-۱۶

مجله “فیلم امروز” به سردبیری هوشنگ گلمکانی خبر داد که کیومرث پوراحمد خودکشی کرده است.

در متن خبر «فیلم‌امروز» آمده است:
«کیومرث پوراحمد خودکشی کرد
همین قدر سهمگین و باورنکردنی
وحشتناک و تکان‌دهنده
از سر افسردگی و ناامیدی
بی‌آیندگی و بیهودگی
فعلا همین»

پوراحمد جدا از فعالیت هایی سینمایی، در مطبوعات نیز دستی بر قلم داشت و سالهای بسیاری، به امر نقدنویسی می‌پرداخت. این کارگردان مطرح سینما و تلویزیون ایران، به هنگام خودکشی ۷۴ سال سن داشت‌.

در این سال خونبار و دردناک جشنواره فیلم فجر هیچ ارزش و اهمیتی ندارد

در جریان اعتراضات اخیر، در حالی‌ که مقامات حکومتی تلاش می‌کردند با هدف عادی نشان دادن شرایط، جشنواره‌های فجر را به روال سال‌های قبل برگزار کند، شماری از هنرمندان کنار مردم ایستادند و جشنواره‌ها را تحریم کردند. کیومرث پوراحمد نیز پس‌ از آنکه نام فیلم «پرونده باز است» در میان آثار حاضر در جشنواره فیلم فجر دیده شد، در یادداشتی اینستاگرامی نوشت که در تصمیم‌گیری برای شرکت کردن یا نکردن این فیلم در جشنواره نقشی نداشته و تهیه‌کننده و مالک فیلم تصمیم‌گیرنده بوده است.

پوراحمد در این یادداشت که به‌ آخرین پست اینستاگرامی‌اش تبدیل شد، نوشته بود: «چند سال است که جشنواره فجر که جشن دو سه ارگان خاص است، برای من ارزش و اهمیتی نداشته، به‌خصوص در این سال خونبار و دردناک.»

‌او در ادامه افزود: «تهیه‌کننده و بعضى عوامل فیلم مایل بوده‌اند فیلم پرونده باز است در جشنواره باشد اما من، نویسنده و کارگردان… با این همه داغى که بر دل داریم، دیگر چه جشنى، چه جشنواره‌ای؟!»

تحریم جشنواره فیلم فجر از سوی کیومرث پوراحمد خشم رسانه‌های حکومتی را در پی داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *