آن سوی خبر؛ اخراج بیمار فقیر از بیمارستان و رهایی او در کنار خیابان

By | ۱۳۹۷-۰۴-۰۵

ایران‌وایر:

دیروز فیلمی در شبکه های اجتماعی و سایت های خبری منتشر شد که نشان می داد زنی سالخورده و بیمار که برای درمان به بیمارستان شریعتی ماهدشت کرج مراجعه کرده، از سوی مسئولان بیمارستان به کنار خیابان منتقل شد و ساعت ها در همان محل بدون هیچ رسیدگی معطل مانده بود.

هنوز مسئولان بیمارستان شریعتی این شهر، درباره این تصاویر هیچ اظهار نظری مبنی بر تأیید یا تکذیب آن نکرده اند.

در سالهای اخیر رها کردن بیماران بی بضاعت در کنار خیابان و حتی جاده های بین شهری از سوی بیمارستان های سراسر کشور بارها اتفاق افتاده است.

در فیلم اخیر که یکی ساکنان اطراف بیمارستان شریعتی آن را تهیه کرده گفته می شود، همسایه ها بارها و بارها با پلیس ١١٠ و اورژانس تماس گرفته اند اما هیچ نتیجه ای به دست نیاورده اند.

برخوردار نبودن این شهروندان از بیمه و بلاتکلیفی بیمارستان در مورد تسویه هزینه های درمانی آنها یکی از دلایل تکرار این حرکت از سوی بیمارستان های مختلف در سال های اخیر عنوان شده است.

اگر مایل هستید درباره دلایل انجام این کار از سوی مسئولان سوال کنید، آدرس بیمارستان، استان البرز ،کرج، جاده محمد شهر به ماهدشت، و شماره تلفن‌های این بیمارستان نیز ٧٣٠۵٠٠٢ و ٧٣٠۵٠٠١ است.

اگر مسئولان بیمارستان پاسخگویی مناسبی به تماس های تلفنی شما ندارند، می توانید پیام های خود را با شماره  ٧٣٠۵٠٠٣ برای آنها به صورت مکتوب فکس کنید.  کسانی که خارج از استان البرز هستند کد ٠٢۶٣را پیش از شماره‌گیری فراموش نکنند.

در ضمن سازمان بیمه سلامت ایرانیان هم مسئولیت   “بیمه همگانی و اجباری پایه سلامت آحاد جامعه”  از جمله شهروندان بی بضاعت را برعهده دارد.

از مسئولان این سازمان بیمه ای هم می توانید بپرسید چه تلاشی برای پشتیبابی از خدمات درمانی این دست از شهروندان انجام داده که در نهایت منجر به اخراج آنها از بیمارستان ها آن هم با این وضع می شود؟

شماره تلفن ٢٢٨۵٣٨۵٣ و فکس ٢٢٨۵٣٨۵٣ به همراه کد تهران یعنی  ٠٢١ارتباط شما را با روابط عمومی این سازمان برقرار می کند.

همچنین آدرس ایمیل سازمان بیمه سلامت ایران نیز  info@ihio.gov.irاست.

لطفاً پاسخ های دریافتی خود  از مسئولان را برای ما به نشانی shoma@iranwire.com  بفرستید. ما با انتشار این پاسخ ها نهادهای مختلف را به رعایت هر چه بیشتر حقوق شهروندی دعوت می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *