امیرسالار داودی، وکیل دادگستری بازداشت شد

By | ۱۳۹۷-۰۹-۰۸

 امیرسالار داودی، وکیل دادگستری روز سه‌شنبه ۲۹ آبان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شده است. مامورین پیش از بازداشت دفتر کار و منزل وی را مورد تفتیش قرار داده‌ و تعدادی از پرونده‌ها و وسایل شخصی وی را نیز ضبط کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه‌شنبه ۲۹ آبان‌ماه ۹۷، امیرسالار داودی، وکیل دادگستری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شده است.

یک منبع نزدیک به امیرسالار داودی ضمن تائید این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “امیرسالار داودی از روز سه‌شنبه هفته قبل در زندان اوین نگهداری می‌شود و از زمان بازداشت تاکنون فقط دو بار با خانواده و وکیل خود تماس داشته است ولی خانواده وی کماکان موفق به ملاقات با ایشان نشده‌اند. دلیل بازداشت ایشان نیز تاکنون مشخص نشده است”.

به گفته این منبع نزدیک به امیرسالار داودی مامورین پیش از بازداشت آقای داودی محل کار و منزل وی را تفتیش و تعدادی از پرونده‌ها و وسایل شخصی وی را ضبط کرده‌اند.این وکیل دادگستری تاکنون وکالت بسیاری از پرونده‌های زندانیان و متهمین سیاسی از جمله سهیل عربی و سعید شیرزاد را بر عهده داشته است.

در ماه‌های اخیر موج جدیدی از فشارهای امنیتی و قضایی بر روی وکلای دادگستری آغاز و بر تعداد وکلای بازداشتی و زندانی افزوده شده است. اغلب این احضار، بازجویی و بازداشت‌ها در ارتباط با پرونده موکلان آنها بوده است.

هرانا پیشتر در گزارشی به بررسی اجمالی وضعیت وکلای بازداشتی و زندانی پرداخته بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *